در هفته آخرمنتهی به انتخابات ریاست جمهوری ، تریبون آزاد دانشجویی در دانشگاه های استان خراسان شمالی برگزار شد تا یخ فضای بسته و سکوت دانشگاه ها آب شود.
درپی زلزله شدید 5.7 ریشتری در خراسان شمالی ، جمعی از فعالان بسیج دانشجویی جهت امداد رسانی به روستاهای زلزله زده اعزام شدند.
دانشگاه های استان خراسان شمالی در هفته ی منتهی به انتخابات برنامه های گوناگونی را برای افزایش دانش سیاسی برای انتخاب بهتر دانشجویان تدارک دیده است که در این گزارش به این برنامه ها می پردازیم.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی بجنورد در واکنش به حکم کمیته انضباطی دانشجوی دانشگاه پیام نور بجنورد مبنی بر تعلیق یک نیمسال از تحصیل گفت : مدام از فضای دانشجویی و حق آزادی بیان دانشجو دم میزنند اما بخاطر یک اتفاق طبیعی ،حق قانونی تحصیل و آموزش را از دانشجو سلب میکنند/آیا آزادی بیان به این معنی است؟
امید باغچقی با تا کید بر محدودیت آزادی بیان در سطح دانشگاه وسلب روحیه مطالبه گری از دانشجویان توسط مسئولین دانشگاهی گفت : بنده از مسئولین خواستارم که واقعا به فکر این باشند که چهار چوب قانونی طراحی شود تا با اعتراضات و مطالبه گری های دانشجویی برخورد سلیقه ای نشود.دانشجو موذن جامعه است و جنبش دانشجویی باید مطالبات مردم را بازگو کند. جمهوریت ، عدالت و امنیت معادله ایست که هنوز برایمان مجهول مانده و قابل حل شدن نمی باشد.
برای حل مشکل بیکاری، تورم، دستیابی به رشد پایدار و مستمر 8درصدی و بالاتر، رونق اقتصادی و کاهش شکنندگی اقتصاد ایران، باید دولت آینده دست به اصلاح ساختارها بزند و در صورت اجرایی شدن آن می توان تمام شعارهای داده شده را جامعه عمل پوشاند.
رییس سازمان بسیج دانشجویی کشور تاکید کرد که نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری برای خدمت به مردم حضور یابند و نه برای تصاحب قدرت
عصر روز پنجشنبه با حضور رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور و دکتر حسینی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد در دانشگاه پیام نور بجنورد از برگزیدگان جشنواره ادبی و هنری ققنوس تقدیر شد.
به همت بسیج دانشجویی دانشکده کشاورزی شیروان نمایشگاهی با عنوان اقتصاد مقاومتی - حمایت از تولید ملی برگزار شد.
مسئول بسیج دانشجویی خراسان شمالی درواکنش به سخنان اخیر رئیس جمهور در کرمان گفت: در چهارده سال حضور بنده در دانشگاه های مختلف کشور هیچ وقت اینقدر فضا را برای فعالیت تشکل های دانشجویی محدود ندیده بودم.
دوره یک روزه تشکیلاتی و توانمندسازی اقتصادی در دانشگاه علوم قرآنی بجنورد برگزار شد.
امام‌جمعه بجنورد گفت: در ایام انتخابات مشاهده‌ شده افرادی برای جمع‌آوری آرای مردم وعده‌های دروغین و میهمانی‌های تجملی به راه می‌اندازند که این‌گونه رفتار خیانت به‌ نظام و حق‌‌الناس است.
جبهه مردمی نیروهای انقلاب با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: قالیباف و رئیسی یک هدف مشترک دارند و هر دو نامزد اصلی جبهه مردمی هستند. این جبهه به هیچ وجه نامزد اصلی و فرعی ویا پوششی ندارد.
نائب دبیرشورای تبیین مواضع استان طی نامه ای خطاب به معاون سیاسی استاندار نوشت :باتوجه به خبرهای مجازی و شناسنامه دار مبنی بر افزایش 300 درصدی حقوق های مدیران ،استانداران و معاونین انها/برای پاک کردن این لکه ننگ از دامن دولت ، اقدامات لازم را انجام دهید...
رهبر انقلاب در پایان سخنانشان از نامزدهای انتخابات خواستند در تبلیغات و برنامه هایشان به مردم یک قول دهند: قول بدهند که برای پیشرفت کشور، توسعه اقتصادی و باز کردن گره ها، به بیرون از مرزها، نگاه نخواهند کرد بلکه به توانایی های ملت و ظرفیتهای کشور چشم می دوزند.
چگونه از رئیس جمهور مطالبه ی کرامت ورزی کنیم؟
آزمون دوره طرح ولایت کشوری و دوره تربیتی آموزشی شهید چمران 7و8 اردیبهشت ماه96 بصورت مجازی در سایت ebso.ir برگزار می شود ، دانشجویان میتوانند جهت دریافت منبع آزمون به سایت طرح ولایت به آدرس tvbso.ir مراجعه نمایند .
الیاس جعفری گفت : ما امیدواریم که ان‌شاءالله از حدود ۵ اردیبهشت ماه پس از کسب مجوزهای لازم از دانشگاه ، کافه انتخابات دانشگاه آزاد رسما فعالیت های خود را در صحن دانشگاه آغاز کند.
مسئول سازمان بسیج دانشجویی در نشست مسئولین بسیج دانشگاههای سراسر کشور گفت:پایبندی به قانون اساسی یکی از اصول اساسی است که باید کاندیداهای ریاست‌جمهوری ملزم به رعایت آن شوند
مسئول بسیج دانشجویی خراسان شمالی خواسته قطعی دانشجویان و مردم را پخش زنده مناظرات بیان کرد.
40 دفتر بسیج دانشجویی استان خراسان شمالی در اعتراض به عدم پخش زنده مناظرات انتخابات ریاست جمهوری واکنش نشان دادند.
شورای تبین مواضع بسیج دانشجویی استان خراسان شمالی نسبت به تبلیغات زودهنگام انتخابات ریاست جمهوری در استان خراسان شمالی واکنش نشان داد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه اسفراین با اشاره به تحصن روز گذشته دانشجویان دانشگاه اسفراین در اعتراض به واردات لوله از چین گفت: قول‌هایی برای بررسی این موضوع داده‌شده‌است که امیدواریم این مشکل حل شود؛ اما اگر پاسخی دریافت نکنیم دوباره تحصن خواهیم کرد.
اقداماتی برای جمع آوری رای، اقدامی که در آستانه انتخابات از سوی دولت ها رخ می دهد؛ حالا یا با مصوبه قانونی و یا بدون آن. دولت یازدهم (تدبیر و امید) هم علیرغم تلاش های خود، در حوزه اقتصاد نتوانست انتظارات را برآورده کند و اینکه دولت در بهبود معیشت مردم و رفع بیکاری موفق نبوده؛ مورد قبول موافق و منتقدان است.
راه دور چرا؟ دست آخر اگر اتفاقی نو و تحولی عمیق هم در کارخانه هایی همچون لوله گستر بخواهد رخ دهد، بایستی به دست جوانان بومی این دیارصورت گیرد!!!! نه از چین و....
واردات لوله بدون درز چینی اخیر، 20 هزار فرصت شغلی را از بین برده و تولید و اشتغال مرتبط با این واحد را به چالش جدی کشانده است.
اختتامیه دهمین جشنواره مبتکرین علمی بسیج دانشجویی ،صبح امروز در دانشگاه پیام نور بجنورد برگزار و از دانشجویان برتر تجلیل شد.
معاونت علمی بسیج دانشجویی خراسان شمالی از برگزاری دهمین دوره از جشنواره علمی مبتکرین بسیج دانشجویی در بجنورد خبر داد.
چهارمین روز ثبت نام از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری درحالی در محل ستاد انتخابات کشور تمام شد که رکورد ثبت نام ها در این انتخابات نسبت به دوره گذشته زده شد.
وزیر خارجه روسیه حمله شیمیایی «خان شیخون» را ساختگی و هدف از آن را براندازی دولت دمشق عنوان کرد و گفت: نشست روسیه، ایران و سوریه بعد از حمله آمریکا به «الشعیرات» حاوی پیامی قاطع است.
همزمان با شهادت حضرت زینب (س) ،مراسم گرامیداشت شهدای مدافع حرم در دانشگاه آزاد بجنورد برگزارشد.
گزارش تصویری اولین روز از لحظات معنوى اعتكاف دانشجويان دانشگاه هاى بجنورد.
قاعدتا بایستی شاهد خبرهایی حاکی از تسهیل هرچه بیشتر در روند تولید داخلی و رونق اشتغال زایی از سوی دولت محترم، باشیم. این در حالی است که به یکباره خبر شگفت انگیز خرید 60 هزار تن لوله بی کیفیت از چین ابهاماتی فراوان و سوالاتی اساسی را در ذهنمان ایجاد میکند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر لزوم استفاده همگان از فرصتها برای خدمت به مردم و سعادتمند کردن جامعه و جوانان، لازمه رونق تولید و اشتغال را پیگیری و نظارت جدی خواندند و خاطرنشان کردند: آن وارداتی باید متوقف شود که کارخانه‌های داخلی را تعطیل می‌کند.
اردوجهادی یک روزه به همت جمعی از دانشجویان بسیجی بجنورد ، در روستای میرزا عباس، ازتوابع شهرستان مانه و سملقان برگزار شد.
عبدالله امینی فر گفت : استاندار به جای پرداختن به سفرهای پرهزینه و بی جای فرنگ وقتی را برای استیفای حق مردم استان بگذارد چرا باید کارخانه اسفراین لوله های باکیفیت تولید کند و وزیر اجازه واردات از چین را بدهد ایا نباید موضوع توسط استاندار به نتیجه رسانده شود.
حمله ایالات متحده به سوریه پیام های آشکاری دارد که بسیاری از کشورهای منطقه بایستی به آن توجه ویژه داشته باشند.
ای کاش آقای رئیس جمهور در کنار افتتاح و روبان قیچی کردن ها ، به این ظرفیت های خفته هم بپردازد و فرصتی برای ارائه مطالبات و طرح خواسته های مردم هم در حضور رئیس جمهورشان فراهم شود.
عبدالله امینی فر گفت : بصیرت دهی در خصوص این که رئیس جمهور باید چه شاخص هایی داشته باشد موثر است و گاها هم توسط برخی افراد لغزش هایی پیش می آید که شاخص هایی که مدنظر مقام معظم رهبری بوده است دستخوش تغییر و باعث انحراف مردم میشود.لذا وظیفه جلوگیری از وقوع این انحراف برعهده ی قشر مطالبه گر جامعه یعنی دانشجویان است.
دکترعلی نوبخت ، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و از چهره های نزدیک به دولت یازدهم به وضعیت بحرانی حوزه سلامت اشاره کرده و به تشریح اوضاع عجیب سلامت در دوره حضور قاضی زاده هاشمی در وزارت بهداشت و درمان پزشکی پرداخته است.
طبق قرار قبلی و بنابر وعده هرساله در چهارمین روز از نوروز96 کوله بارمان را بستیم و همراه گروه جهادی احمدی روشن به روستای کلاته بزرگ رهسپار شدیم،اینبار ماموریتمان با محوریت عمرانی-فرهنگی بود.
نقش، رای و نظر مردم در بنیان قدرت جمهوری اسلامی دارای جایگاه حقیقی می باشد از این رو، بخش های مختلف مردم و نخبگان برای آنکه بتوانند از عهده وظایف و مسئولیت های خود در قبال حکومت اسلامی به نحو احسن برآیند بایستی به الزامات لازم برای تحقق این مهم...
تیم جهادگران جامعه پزشکی با عنوان «منتظران ظهور»تهران، تحت حمایت آستان قدس رضوی شامل 30 پزشک و دندانپزشک از ششم فروردین ماه به مدت4 روز در منطقه کال ایمانی شهرستان مانه و سملقان در خراسان شمالی به بیماران خدمت رسانی کردند.
جهادگران بسیج دانشجویی امسال نیز نوروز خود را در روستاهای شهرستان اسفراین در قالب اردوهای جهادی گذراندند.
چشممان را به هر سو می چرخانیم، با زاویه ی دید اشتغال و تولیدی بدان می نگریم؛ در واقع فریممان «اشتغالی-تولیدی» شده است.
تعدادی از سناتورهای ارشد کنگره آمریکا لایحه جدیدی را برای افزایش تحریم‌ها علیه ایران معرفی کرده‌اند.
کسی که به سیاست و تاریخ توجهی ندارد چه بخواهد و چه نخواهد، معنی دین داری واقعی را گم کرده است . کسی هم که از منظر دیانت به تاریخ ننگرد بازیچه دست سیاست بازانی خواهد شد که میخواهند تاریخ خود را به بشر تحمیل کنند و قدرت را در دست بگیرند.
رهبر معظم انقلاب سال ۹۶ را سال «اقتصاد مقاومتی: تولید و اشتغال» نامگذاری کردند.
گزارش تصویری از اردوی راهیان نور خواهران بسیج دانشجویی استان خراسان شمالی.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی و رئیس ستاد انتخابات استان در سال 96 گفت: استفاده از ظرفیت دانشگاه ها برای آگاهی مردم درباره داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری ضروری است و این فضا باید عادلانه در اختیار تمام جریانات سیاسی کشور قرار گیرد.
هفته گذشته با جمعی از خدمتگزاران به عشایر، به مراوه تپه رفتیم؛ جایی که بخش عمده ای از عشایر خراسان شمالی، در آنجا سکنی گزیده اند. خدمات و کمک ها از جانب استان، چندان آنجا را پوشش نمی دهد، چون خارج از محدوده ی جغرافیای استانمان هستند. خدمات گلستانی هم چندان نصیب این شمال خراسانی ها نمی شود. با این تفاسیر، دم خور بودن با طبیعت با طراوت، آنان را سرِ پا نگه داشته است.
گزارش تصویری از اردوی راهیان نور برادران بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، وظیفه و نقش «محتوا» در مداحی را «معرفت‌افزایی به اهل‌بیت علیهم‌السلام» و «آشنا کردن مردم با وظایف دینی» دانستند و افزودند: جامعه مداح باید بتواند با نگاه به دنیای روز و متناسب با نیاز زمان و وظایف و جبهه‌بندی‌ها، گفتمان‌سازی کند.
گزارش تصویری از اردوی راهیان نور برادران بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بجنورد.
معاونت فرهنگی و‌اجتماعی ناحیه بسیج دانشجویی خراسان شمالی بیان کرد: قرارگاه امام صادق(ع) با رویکرد شناسایی آسیب های اجتماعی در سطح دانشگاه و تدوین دستورالعمل عملیاتی جهت مقابله با این موارد راه اندازی گردید.
مسئول بسیج دانشجویی خراسان شمالی با اشاره به اینکه هشت پروژه عمرانی توسط گروه‌های جهادی دانشجویان خراسان شمالی اجرایی می‌شود، تصریح کرد: این دانشجویان از 3 تا 14 فروردین‌ماه 96 اردوی جهادی خود را برگزار می‌کنند.
با توجه به کمبود ظرفیت این دوره ها ، از دانشجویان علاقه مند و مستعد بر اساس آزمون کتبی و مصاحبه ،گزینش به عمل خواهد آمد و داوطلبان می بایست جهت ثبت نام به دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه خود یا سایت tvbso.irمراجعه نمایند.
حسن صادقی دبیر قرارگاه شهید احمدی روشن دانشگاه بجنورد در گفتگو با خبرنگار ما گفت:سال ۹۵ را رهبر انقلاب به اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل مزین فرمودند،ایشان اول سال فرمودند: همه باید تلاش کنند تا بتوانیم از فرصت های این سال به معنای واقعی کلمه استفاده کنیم و کشور از اول تا آخر این سال تفاوت های محسوسی پیدا کند.
شاید کلیدی ترین جمله ی وزیر بهداشت به فرماندار بدره این بود تو نماینده ی دولت هستی و نه مردم و این جمله این معنی را تداعی می‌کند که در نگاه دولت یازدهم خدمت به مردم جایگاهی نداشته و تنها میخواهند دولت را تبلیغ کنند.
با توجه به فرمایشات حضرت امام خامنه ای(مدظله)در راستای ایجاد فضای روشنگری و تبیین مسائل حساس جامعه در دانشگاه ها برای قشر فهیم دانشجویان و جوانان،الحمدلله تشکل بسیج دانشجویی و هیئت دانشگاه حدودا از دی ماه امسال پیگیر دعوت از آقای دکتر رائفی پور به دانشگاه فنی و مهندسی و چیدن تدارک چنین برنامه ای شد.
ذهنیت غالب دانشجویان و عموم مردم از اردوهای جهادی، فعالیت‌های عمرانی است در حالی که این فقط بخشی از فعالیت دانشجویان در اردوهای جهادی است؛ گروهای جهادی در دانشگاه‌های مختلف استان خراسان شمالی، با هدف‌های متنوعی راهی مناطق محروم می‌شوند.
دانشجویان بسیجی پیش ازخطبه‌های این هفته نماز جمعه سه شهرستان خراسان شمالی سخنرانی می‌کنند.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری فرمودند: مردم باید اثر اقتصادمقاومتی را در زندگی ببینند؛ اکنون اینگونه نیست.
ظهردیروز،جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان و مسئولین دانشگاه فنی و مهندسی اسفراین در خصوص مشکلات آموزشی _ صنفی دانشجویان برگزارشد
مسئول بسیج دانشجویی اسفراین در مصاحبه با خبرنگار ما ازمیزبانی شهید گمنام در دانشگاه فنی و مهندسی اسفراین خبر داد.
فاطمه هاشمی در پاسخ می‌گوید؛ شما از کجا می دانید سبک زندگی امام چه بوده؟! آن اتاقی که شما را می‌برند و نشانتان می دهند، خانه امام نیست. آن دفتر ملاقات‌های امام بود. من بیشتر از این وظیفه ندارم درباره زندگی امام و خانواده امام توضیح بدهم...خانه آقای هاشمی 570 متر بود اما باغ هایی که در اختیار امام بود در جماران بالای سه-چهار هزار متر بود!!!!
در صورت اجرای مدل جدید قراردادهای نفتی با شرایطی که در مصوبه دولت آمده است، وزارت نفت توانایی اعمال حق حاکمیت بر منابع نفتی کشور را نخواهد داشت.
بررسی ها نشان می دهد افزایش حقوق با دستور و تبصره اصلاح نشده و باید بانگاهی همه جانبه که به نفع تولیدکننده و کارگر باشد معیشت کارگران و کارمندان را بالا برد.
سخنگوی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به برگزاری نخستین جلسه شورای مرکزی این جبهه، اسامی اعضای منتخب هیأت رئیسه را اعلام کرد.
متاسفانه در استان تشکل های دانشجویی اجازه ی حرف زدن و دعوت از سخنران مورد نظر خود را ندارند و بر خلاف قوانین دانشگاه ها برنامه ها مجوز نمی گیرند و دانشگاه ها علت را نیز به صورت مکتوب اعلام نمی کنند این اتفاق به خصوص در دانشگاه آزاد بجنورد و اشراق به صورت متعدد دیده شده است.
مراسم سینه زنی و عزاداری به مناسبت ایام فاطمیه در دانشگاه فنی مهندسی اسفراین برگزارشد.
آن رقاصی همانقدر جانسوز بود، که تشرف این شهدا، امشب جان را سوزاند. یکی ثمره جریان غیر انقلابی بود و دیگری ثمره جریان انقلابی.
برگزاری جشن و سرور در بدو ورود به ایام عزاداری حضرت فاطمه زهرا (س) در شهر دارالمومنین به چه معناست.
حسین اکبری مسئول تحلیل و بررسی بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی بجنورد در گفتگو با خبرنگارما گفت:روز گذشته قرار بود که آقای مهرداد بذرپاش در جمع دانشجویان دانشگاه بجنورد سخنرانی کنند که این سخنرانی به دلیل ناهماهنگی در سفر توسط خود ایشان لغو شد.
امسال تعداد 1000 نفر از دانشجویان که 60درصد این تعداد را خواهران و 40درصد را برادران تشکیل می دهند از 16 اسفندماه در قالب 7 کاروان به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می شوند.
امید باغچقی در پایان خواستار موضع گیری صریح و برخورد قاطع مسئولین فرهنگی سطح استان با مسئولین زیربط جهت برگزاری مراسمات اینچنینی شده و گفت : ما به عنوان افراد انقلابی استان و علی الخصوص دانشجویان دانشگاه پیام نور بجنورد ، از تمامی مسئولین دلسوزنسبت به فضای فرهنگی استان خواستار موضع گیری و برخورد قاطعانه با چنین حرکت های ضدفرهنگی و غیرانقلابی هستیم
باتوجه به برگزاری سلسله نشست های مطالبه گری دانشجویان در دفتر امام جمعه اسفراین ؛ مصاحبه ی(دانشجوخبرنگار) با مسئول محترم دفتربسیج دانشجویی شهرستان اسفراین به جزئیات برگزاری این نشست ها پرداخته است :
تقریبا یک ماه است پیگیر برگزاری این مراسم در دانشگاه هستیم که همایش به صورت استانی برگزار خواهد شد/ما برای این مراسم آقای مهرداد بذرپاش را جهت سخنرانی در این همایش دعوت کردیم که امروز با برگزاری شورای نظارت در دانشگاه به ما اعلام شد که این سخنران مجوز نگرفته است!البته این اولین بار نیست که این اتفاق می افتد قبلا هم شاهد این مانع تراشی ها بوده ایم.
دستگاههای نظارتی و امنیتی جلو اسراف و هدر رفت صدها میلیون تومان سرمایه کشور توسط برخی مدیران کل و مسئولین استانی را بگیرند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای انتفاضه کنونی در سرزمین‌های اشغالی را که برای سومین بار آغاز شده است، مظلوم‌تر از دو انتفاضه قبل، اما حرکتی درخشان و پر امید ارزیابی کردند و گفتند: به‌اذن‌الله خواهید دید که این انتفاضه، مرحله بسیار مهمی از تاریخ مبارزات را رقم خواهد زد و شکستی دیگر بر رژیم غاصب تحمیل خواهد کرد.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی شهرستان طبس، در پی اظهارات استاندار خراسان جنوبی بیانیه ای را صادر کرده است.
عبدالله امینی فر در ادامه ، خواستار عذرخواهی مسئولان دولت تدبیرو امید از مردمان خراسان شمالی شده و افزود : ازدولت محترم انتظار داریم که بابت مواضع بسیارنادرست استاندار خراسان جنوبی و ناصحیح ایشان از مردم خراسان شمالی عذرخواهی کنند ، چرا که مردم خراسان شمالی در سال نودویک و همزمان با سفرمقام معظم رهبری امتحان خود را پس دادند و ثابت کردند که مردمی ولایتمدار و اهل تدین هستند ، لذا شایسته چنین لقب هایی از سوی استاندار سابق خراسان شمالی نبودند .
جوان گرایی و اعتماد به جوانان از مسئله ای بوده است که در دولت های مختلف ایران بعد از انقلاب با آن برخورد های متفاوتی شده و اکثرا با این مسئله برخورد شده و به آن کمتر توجه شده است.از ملاک های انتخاب یک رئیس جمهور اصلح همین جوان گرایی است.
فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز تمام مأموریت‌های نزسا را پهپادها انجام می‌دهند که شامل مأموریت‌های شناسایی, رزمی و انتحاری است.
امام جمعه بجنورد گفت: آنانی که مسئله آشتی ملی را مطرح می کنند کاسه ای زیر نیم کاسه دارند.فتنه گران باید زبانی توبه کرده و با بازگو کردن پشت پرده ها تصمیم به اصلاح خود بگیرند.
در ابتدای این جلسه دانشجویان به بیان دغدغه های خود پرداختند و سوالاتی را از رئیس آموزش و پرورش شهرستان اسفراین پرسیدند.
مراسم چهلمین روز در گذشت حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی در مسجد دانشگاه آزاد بجنورد برگزار شد.
رهبر معظم انقلاب فرمودند: یک عده‌ای تعبیر آشتی ملی را می‌گویند اینها به نظر من معنی ندارد مردم با هم متحدند؛ چرا می‌گویید آشتی؟ مگر مردم با هم قهرند؟/مسئولین نگویند باید چنین بشود؛ نشان دهند برای اقدام و عمل چه کرده‌اند
به موجب مصوبه مجلس، تمامی مقامات موضوع اصل 142 قانون اساسی موظف شدند اموال و دارایی خود را مطابق اصل مذکور به رئیس قوه قضاییه اعلام نمایند. عدم اعلام اموال یا کتمان آن یا گزارش ناقص آن جرم و مستوجب مجازات تعزیری درجه 6 (محرومیت از حقوق اجتماعی) می‌باشد.
صبح روز سه شنبه، با حضور ریاست محترم دانشگاه و مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور بجنورد مراسم تودیع و معارفه ی مسئول خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بجنورد برگزار شد.
پس از گذشت 6 سال، هنوز پادوهای فتنه دم از رفع حصر و مظلومیت و ... می زنند. اینان به اندازه ی حمایتشان از فتنه، دستشان در خون کشته ها و شهدای آن ماجرا، آغشته است؛ برخی تا نوک انگشتشان، برخی تا کتف و برخی دیگر هم در حمام خون های ریخته شده 88 غوطه ورند.
روزدوشنبه با حضور رئیس دانشگاه علوم قرآنی بجنورد و تعدادی از فعالان بسیج دانشجویی، مراسم تودیع و معارفه مسئول جدید بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قرآنی انجام شد و آقای سعید کریمان بعنوان مسئول جدید معرفی شد.
بر اساس روش های سیاسی موجود در تمامی کشور ها من جمله کشور های لیبرال قرارداد ها و پیمان های رسمی کشور در مراکز رسمی کشور میزبان منعقد میشود نه منزل سفیر کشور مهمان،که انجام آن در منزل سفیر کشور مهمان نه یک کار دیپلماتیک،بلکه یک نوع تحقیر برای کشور ایران است.و دولتمردان ما باید توضیح دهند که چرا در اصول دیپلماسی کشور کوتاهی کرده و اینچنین کار ذلت باری انجام داده اند؟
رئیس جمهور گفت: مشکل اقتصاد جامعه را چه کسانی باید حل کنند؟ مگر امروز یکی از مشکلات بزرگ ما مسئله اقتصاد، رشد و رونق اقتصادی و خروج از رکود نیست، علم مدیریت بر دوش کدام رشته‌ها است.
آنچه که در این بین برای مردم سؤال است اینکه چگونه یک مدیر ارشد و رده بالا می‌تواند تنها با استفاده از ضعف قانونی برای خود حقوق و پاداش چند صد میلیونی و یا چند ده میلیونی تعیین و حتی برای لحظه‌ای نیز دچار عذاب وجدان نشود و یا نسبت به رفع آن ضعف قانونی هشدار ندهد؟
بخشی از مواد غذایی که توسط طرح مهردرخشان آستان قدس رضوی به مناطق محروم خراسان شمالی اهدا شده بود به خانواده های نیازمند رسید.
رهبر معظم انقلاب با اشاره به رفت‌وآمد و مذاکرات برخی دولتهای اروپایی در تهران در طول یک‌سال و نیم اخیر فرمودند: در عین حال، اغلب توافقات انجام‌گرفته عملی نشده است.
اینکه فلان مسئول خیلی راحت می گوید "نمی دانم چرا تا کنون هنوز دارد یارانه پرداخت می شود" بخاطر این است که نمی داند اکثر مردم این مناطق با یارانه زندگی می کنند و هیچ منبع درامد دیگری ندارند!
دادستان کل کشور از دستگیری گروهی از عناصر داعش در اطراف تهران خبر داد و گفت که این گروه قصد داشتند در روز ۲۲ بهمن، خرابکاری و شرارت کنند.
راهپیمایان یوم‌الله ۲۲ بهمن بر اصل غیرقابل مصالحه و مذاکره بودن امنیت جمهوری اسلامی ایران تاکید کردند.
رییس جمهور در سخنرانی در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن گفت:ما به تحریم فروش هواپیما به ایران خاتمه دادیم تا مردم در امنیت بیشتر در سفرهای هوایی باشند .
دیروز 20 تن مواد غذایی اهدایی آستان قدس رضوی به بسیج دانشجویی خراسان شمالی تحویل داده شد،این مواد غذایی قرار است بین محرومین شهرستان های استان خراسان شمالی توزیع شود.
دهه ی فجر انقلاب می باید موجب روشن شدن انوار امید در دل محرومان و مستضعفان جامعه و ایجاد واهمه در دل جریان زر و زور و تزویر گردد. اما آیا تکریم های ایام الله دهه ی فجر انقلاب اسلامی، این چنین است؟
پوریا سرداریان گفت:20تن مواد غذایی اهدایی آستان قدس رضوی به بسیج دانشجویی خراسان شمالی جهت توزیع در مناطق محروم شناسایی شده در اردوهای جهادی بسیج دانشجویی در حاشیه ی شهر و روستاهای محروم خراسان شمالی شب گذشته به دست ما رسید.
سردار مرتضوي فرمانده سپاه جواد الائمه استان خراسان شمالی در جمع دانشجویان دانشگاه پیام نور بجنورد گفت:امروز جوانان مومن و انقلابی بايد وظيفه ی خود را در عرصه ی انقلاب اسلامي بشناسند و نگذارند انقلاب به انحراف بيفتد.
گفتاری که واقعا معلوم نیست که چرا تمام ای سرگذشت را روان و با بیان گفتاری تعریف نمی کند. و ای کاش فیلمی هم ساخته شود که در آن بازیگران به ایران هم اندکی علاقه مند باشند، از فیلم ایتالیا-ایتالیا که شخص اول عاشق وشیفته ایتالیاست تا رگ خواب که فرانسه و زبان فرانسوی یک عشق درونی در دل شخص اول است.
نکته دیگری که شاید مخاطب را در انتهای فیلم آزار دهد این است که گره های فیلم به قدری بزرگ نمایش دادند می شوند که وقتی پاسخشان بر بیننده هویدا می شود احتمال عدم رضایت کامل در مخاطب حس می شود و به نظر می آمد که شاید بهتر بود معمای فیلم، با پاسخ پرسروصداتری در انتهای فیلم مواجهه شود.
مشکلات مالی، از دست دادن مهره‌های با تجربه به اضافه شکست‌های میدانی در عراق داعش را به یک گروه ضعیف تبدیل کرده است که سودای بازگشت به سوریه را در سر دارد.
محمود علیزاده طباطبایی در خصوص اتمام مرخصی مهدی هاشمی و عدم بازگشت وی به زندان گفت: اطلاعی از این موضوع ندارم، طی روزهای گذشته به شدت درگیر کار بودم و تماسی نداشتم.
دوره تشکیلاتی دانشجوی عصر انقلاب در مشهد مقدس برگزارشد و در این دوره اموزشی ، اعضای فعال پایگاه و حوزه های بسیج دانشجویی حضور داشتند و بمدت 4روز میهمان امام رئوف در مشهد مقدس بودند.
سوژه ای که کارگردان های ما آن را فقط در محله های پایین شهری جستجو میگنند . به طوری که انگار فقط برای اینگونه داستان ها باید دوربین را به حاشیه ببرند .
در نخستین روز از دهه فجر زنگ انقلاب با حضور پرشور مردم و مسئولان زده شد.
اقدام ضد ایرانی ترامپ چهره واقعی آمریکا را به خوبی برای همه نمایان کرده است.
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی خراسان شمالی در ادامه ، از زمان اعزام و تعداد دانشجویان اعزامی به مناطق عملیاتی جنوب خبرداده و گفت :درجلسه هماهنگی و برنامه ریزی کاروان راهیان نور دانشجویی ، که با حضور روئسای دانشگاه ها و فرمانده سپاه جوادالائمه خراسان شمالی برگزارشد ، حدود هزارودویست دانشجوی استان خراسان شمالی ، به این مناطق اعزام خواهند شد و آغاز حرکت کاروان ها ازنیمه دوم اسفند ماه سال جاری خواهد بود .
به همت بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بجنورد ، کرسی آزاد اندیشی با موضوع اقتصاد مقاومتی وکارنامه4 ساله دولت برگزارشد و دانشجویان دراین جلسه به بحث و تبادل نظر پیرامون این موضوع پرداختند.
در حالی که ملت ایران داغدار عزیزانی است که همچنان سرنوشت آنان زیر آوار حادثه مدفون است نویسنده سایت گویانیوز ارگان رسمی سازمان سیا با وقاحتی کم نظیر از مردم می خواهد مراسم تشییع پیکر شهدای آتش نشان را به صحنه مخالفت و درگیری با نظام بدل سازند.
مصلحی گفت: چارچوب فعلی دشمن، برای نفوذ در درون نظام، پنج گزینه است. القای کنار آمدن با کدخدا، ایجاد اشتباه محاسباتی، تلاش برای فرسایش ظرفیتهای نظام، پیوند زدن مشکلات معیشتی مردم به سیاستهای خارجی و ایجاد این باور برای مردم که باید برای حل مشکلات معیشتی، سیاست خارجی را از انقلابی گری به سازش و تعامل با دشمن تغییر دهیم.
ترامپ رسما رئیس جمهور آمریکا شد . دربین تمامی مخالفین او در داخل و خارج از آمریکا ، عده ای در درون آمریکا معتقدند ترامپ فردی جنگ طلب است که این کشور را به شروع جنگ های کوچک و بزرگ بیشتر نزدیک می کند . آنها تمام سیاست های آمریکا را در دست دولت می دانند و با این تفکر به ایستادن مقابل او پرداخته اند . اما در درون کشورما هم افراد ، دیدگاه های متفاوتی درباره ترامپ وجود دارند ...
رئیس سابق استخبارات عربستان سعودی به دنبال عادی سازی این کشور با رژیم اسرائیل با وزیر خارجه سابق این رژیم دیدار کرد...
پس از گذشت چند هفته از روز درگذشت هاشمی رفسنجانی سکوت شورای عالی انقلاب فرهنگی و اعضای هیات موسس نشان داد هیچ ساز و کار مشخصی برای تعیین و تکلیف این ماجرا وجود ندارد. این شرایط موجبات این گشت که رهبر معظم انقلاب طی حکمی علی اکبر ولایتی را به عنوان رئیس این هیات معرفی کنند.
مسئولان فرهنگی را که برده بودیم، اهل محل ابتدا فکر می کردند ماموران ریخته اند در محله؛ آخر معضل محله مواد مخدر است. خانه ی اول، پدرشان را از دست داده بودند. چند فرزند معلول داشتند. موریانه به جان سقف چوبی خانه شان افتاده بود. دیوارها نم زده و شکم داده؛ و در یک کلام، اوضاع قمر در عقرب....
حجت الاسلام عقیل فرزانه اظهار داشت : جام وجودی فرزندان از معارف لبریز نشده و نیاز به آموزش و تربیت احساس می‌شود، اگر خانواده‌ها از ابتدا به تربیت فرزندان اهمیت دهند، فرزندان تاثیرپذیری بیشتری در آینده خواهند داشت.
رکود بی‌سابقه در اقتصاد و به خصوص پروژه‌های عمرانی و ساخت و ساز باعث شده تا بسیاری از واحدهای صنفی آهن فروش تعطیل شوند و برخی از کارخانه‌‌‌های تولید کننده آهن نیز برای جبران افت فروش، کم‌فروشی را در دستور کار خود قرار داده‌اند.
انقلاب اسلامی همچون دیگر انقلاب ها در چهره ای سیاسی ظاهر شده است و مخالفینی که باطن اسلام را در پس این چهره تشخیص نمی دهند ، ناگزیر تیر در تاریکی می اندازند. اسلام را جز مومن حقیقی نمی شناسند و ازآنجا که راهی برای شناخت اسلام ندارند ، لاجرم نمی دانند که چرا باید نشانه گرفت؟
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به پنجاه و یکمین نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا، با اشاره به اینکه «جوانی و دانشجویی» همچون پیشرانی پرقدرت انسان را در رسیدن به آرمانهای والا یاری می‌کند، تأکید کردند: از شما عزیزان انتظار می‌رود که بر محیط پیرامونی خود اثرگذاری کنید و بر رهروان راه خدا با گفتار و عمل خود بیفزایید.
پای مباحث استاد عباسی نشستیم. ایشان می گفت اگر از مسئولان فرهنگی یا صداوسیمایی را بیاوری و بگویی آیا از فضای اندیشه ای انیمیشن هایی چون پت و مت، لولک و بولک، ای کی یوسان و ... مطلعی، قطعا جوابی نخواهید شنید!
سعید شرف گفت : هدف از تشکیل قرارگاه ، پشتیبانی مستمر با سازوکارمشخصی از گروه های فعال جهادی حاضر در سطح استان میباشد لذا سعی براین داریم که باتشکیل این قرارگاه از معضلات و موانعی که درسرراه جهادگران دانشجووجود دارد کاسته شود .
بر اساس طرحی که از سوی اتاق انتخاباتی دولت اجرایی شده، قرار است تا ایام انتخابات توزیع سبدهای کالایی و کنسرو در مناطق محروم و میان اقشار ضعیف جامعه، در قالب طرح توانمندسازی انجام شود.سوال اینجاست که چرا این تصمیم برای 1700 تن سیب زمینی هایی که زیر خروارها خاک دفن شدند گرفته نشد؟
روز سه شنبه ، اولین جلسه هیئت اندیشه ورز با موضوع راهکارهای ارتقای نشاط علمی در دانشگاه های استان با حضور اساتید و دانشجویان فعال درناحیه دانشجویی برگزارشد.
وی در ادامه به یکی دیگراز معضلات خصوصی شدن رسانه ها اشاره داشته و گفت : وقتی همه رسانه ها خصوصی باشند فقط قطب های ثروت می توانند تولید محتوی کنند مخصوصا در حوزه اخبار خارجی و از این رو مشکلات و دغدغه های قشر ضعیف جامعه تحت پوشش قرار داده نمی شود.
نماز سر وقت برکات پیدا و پنهان متعددی دارد. دشت روز جهادی ما، از نوع پنهانش بود. دعوت به وضو گرفتن با آب چشمه، برای خواندن نمازی که برنامه ی چسپیده به برگشتمان بود، سرآغازی شد برای باز شدن یک پرونده جدید در منطقه.....
اوباما از آنچه به گفته وی «بازداشت غیرمنصفانه شهروندان آمریکایی در ایران» خوانده نیز ابراز نگرانی کرده و خاطرنشان کرده تحریم‌های وضع شده به بهانه حقوق بشر، تروریسم و برنامه موشکی کماکان ادامه خواهند یافت.
معاونت فرهنگی بسیج دانشجویی خراسان شمالی مطرح کرد : پنج شنبه فیلم با موضوع سینما و رسانه. هر هفته پنج شنبه ها( اکران ویژه برنامه راز ) ساعت ۹صبح سالن جلسات ناحیه برگزار میشود
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بدهی‌ دولت و شرکت‌های دولتی به ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافته و درآمد حامل‌های انرژی ۳۱ هزار میلیارد تومان است.
قانون شفافیت مالی و مبارزه با فساد مالی در کشورها با کیفیت های متفاوتی اجرا می شود که برخی از ‌آنها تبدیل به الگوهای موفقی شده‌اند.
معاونت فرهنگی بسیج دانشجویی استان گفت : مهلت ارسال آثار برای دومین جشنواره دانشجویی ققنوس بدلیل استقبال دانشجویان علاقمند تا آخر بهمن ماه تمدید شد.
با اعلام حذف یارانه 7میلیون نفر از افراد پردرآمد جامعه،کارشناسان بر اجرای این مصوبه قانونی توسط دولت تاکید دارند.
این را بداند که با استفاده از احمدی روشن هایی که تعدادشان در کشور کم هم نیست فعالیت های علمی و هسته ای را بیش از پیش و بدون توجه به تهدید های خارجی از سر بگیرد و...
رویترز با استناد به اظهارات دیپلمات‌های ارشد ایرانی و روسی بعد از ششمین نشست کمیسیون مشترک برجام مدعی شده تهران تصمیم گرفته مجادلات بر سر اقدام آمریکا در تمدید «قانون تحریم‌های ایران» را تشدید نکند.
مصطفی خواب‌های خوب زیادی دیده بود. یه صبح بلند شد، دیدم چهره‌اش برافروخته است. گفتم: چی شده؟ نمی‌گفت. اصرار کردم، گفت: «خواب دیدم امام زمان(عج) گفت من از شما راضی‌ام.». یک‌بار دیگر می‌گفت: «دیدم آیت‌الله خامنه‌ای بالای تپه سبزی ایستاده و با اون دست جانبازیش روی سرم دست می‌کشه.»
ضمن آرزوی صبر و شکیبایی برای بازماندگان، غفران الهی را برای آن مرحوم مسئلت داریم. جمعی از مسئولین بسیج دانشجویی استان روز چهارشنبه در مراسم ارتحال رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در دانشگاه آزاد شرکت می کنند
نورالدین عافی، جانباز آذری کشورمان که خاطراتش در کتاب «نورالدین، پسر ایران» نزدیک به هفتاد بار تجدید چاپ شده است و مقام معظم رهبری هم بر آن تقریظ نوشتند، می گوید برخی مسوولان فراموش کرده اند که رمز پیروزی در دوران جنگ تحمیلی چه بود؟ او وحدت، پشت سر ولایت حرکت کردن و در یک کلام «با هم بودن» را از مسوولان می خواهد.
هر راه حلی که نشان دهد این جنگ اشتباهی مهلک بوده است؛ مسئولیت آن را متوجه معمار جنگ یعنی محمد بن سلمان خواهد کرد و او در این رابطه مجرم شناخته خواهد شد..
رئیس قوه قضاییه، آیت الله هاشمی رفسنجانی را مجاهدی خستگی ناپذیر و شخصیتی موثر در فراز و نشیب های انقلاب توصیف کرد و گفت: ارتحال ناگهانی و تکان دهنده ایشان، بیدار باشی برای همه مسئولان است تا خود را برای مسیر دشوار و بی نهایت پس از مرگ آماده کنند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در یکی از بیمارستان‌های تهران بدلیل عارضه قلبی دار فانی را وداع گفتند. آیت الله هاشمی رفسنجانی فعالیت سیاسی خود را از سال 1340 آغاز کرد. او در دوران قبل از انقلاب، بسیار به امام نزدیک بود. هاشمی در دوران پیش از انقلاب و در طول نهضت امام خمینی (ره) به صورت یک عضو فعال و همیشه در صحنه حضور داشته است...
فیلم یتبم خانه ایران با نگاه به بخشی از تاریخ کمتر بازگویه شدن کشور مختصات مختلفی از آن زمان و حرکت های دشمنان ایران علیه کشور را به نمایش می گذارد. اما نکته ای در این اینجا مورد دقت است لحظاتی از فیلم است که زندگان و مردگان در کناریکدیگر هم آغوش شده اند . گور خوابی از 1296 تا 1396 .صد سالی که هر کدام را اگر با....
پشت محتمل ترین تپه ی مورد اشاره ی راهنما را گرفته بودیم و بعد دو کیلومتر، به جای توده ی سنگ، رسیده بودیم به یک آبادی. «روستای میرزا عباس». روستایی در منطقه ی مانه و سملقان خراسان شمالی. یعنی حدود یک مقدار کمتر از 200 کیلومتری بجنورد، به سمت ترکمنستان،باز امروز رفتیم به میرزا عباس....
برجامی که عمرش به یک‌سال نرسید و با تصویب قانون «ایسا» از سوی آمریکا نقض شد اما در کمال تعجب آقای حسن روحانی رییس‌جمهور دولت یازدهم در گفت‌وگوی تلویزیونی خود با مردم در روز یکشنبه اشاره‌ای به بدعهدی‌ها و نقض آشکار برجام نکرد و حتی از اجرایی شدن آخرین مرحله تعهدات ایران خبر داد.
از غلامحسين كرباسچي و مهدي هاشمي و شهرام جزايري تا محمدرضا رحيمي و اينك بابك زنجاني...
مسئله‌ی مهمی که دانشجویان با آن سروکار دارند و این مسئله از نگاه تیزبین رهبر معظم انقلاب دور نمانده است.
به نظر می رسد اصلاح طلبان و رسانه های دولتی یک بازی دو سر برد را (البته به زعم خودشان) با موضوع "نظر رهبر معظم انقلاب در انتخابات" شروع کرده اند.
چهل و شش نفر از نمایندگان در تذکری به رئیس جمهور خواستار معرفی حسین فریدون به قوه قضائیه برای رسیدگی به اتهامات اقتصادی وی شدند.
در کشور هایی که اصطلاحا دموکراتیک اداره می شوند، البته برخی و نه همه آنها –نظارت های مردمی بر اموال و حقوق های مسئولین یکی از اصلی ترین ساختارهایی است که باعث افزایش شفافیت مالی و در نتیجه کاهش فساد می شود .اما در کشور ما متاسفانه تا به حال ضعف جدی در این حوزه وجود داشته است .
خیلی زشت و زننده است که بعضی کانال های تلگرام به بهانه ی عاشقانه های مذهبی دارن فعالیت میکنن و اکثر کاربرای اون ها هم دختران مجرد هستند .تکیه کلامشوک هم شده فدای ریش قشنگ آقامون ای به قربان چادر و روسری خوش رنگ خانومم!!
برای درک این اهمیت کافی است یک تاکسی بگیری و سری به کوچه پس کوچه های ناظر آباد بجنورد بزنی، آنجاست که حرفم را بهتر درک می کنی، جنس محرومیت و آثار آن در حاشیه شهر با محرومیت در روستاها متفاوت است.
نیروهای ارتش رژیم صهیونیستی در سال جاری نزدیک به 3230 شهروند فلسطینی از جمله 1040 کودک را زخمی کردند که بیش از 60 درصد آنان بر اثر اصابت گوله های گاز اشک ور و استنشاق این گاز آسیب دیدند.
خانم ملاوردی ، برای اینکه جامعه و مردم را از دامن خطرات کارتون خواب ها نجات دهند،عقیم کردن زنان کارتون خواب و گورنشین راپیشنهاددادند...بااین تفاسیر ،اگرخانم ملاوردی با منشور حقوق شهروندی بیشتر آشنا شوند و البته به آن عمل هم کنند،دیگر نه شاهد کارتون خوابی می بودیم و نه دیگر ، عقیم شدن زنان کارتون خواب را ،راه حل مسئله میدانستید.
دولت درآمد هدفمندی یارانه‌ها را نزدیک به 32 هزار میلیارد تومان اعلام کرد اما مرکز پژوهش‌های مجلس آن را 70 هزار میلیارد تومان اعلام کرد.
ما دانشجویان انقلابی هیچگاه نخواهیم گذاشت ابعاد جرائم و جنایات افرادی زمینه پیدایش فتنه های گوناگون داخلی در کشور را فراهم آورند و رای و نظر مردم را به سخره گرفتند، امنیت ایران اسلامی را به خطر انداخته و کشور را به لبه پرتگاه بردند؛ قبل از اعلام توبه و برائت از اقدامات خود و پذیرش مسئولیت اقدامات خود حیات سیاسی مجدد پیدا کرده و وارد دانشگاه های کشور شوند....
از جمله این هزینه ها خسارت مالی 230هزار میلیاردی، تشدید تحریم ها، اهانت و هتک حرمت نوامیس مردم، نابودی اموال و جنگ داخلی و شهید شدن بسیاری از بیگناهان بود که گناهی نابخشودنی است...
حوادث و رخدادهاي عبرت انگيز پس از انتخابات سال ۸۸ با وجود برخي تلخي ها، فرصتي را براي اثبات حقانيت انقلاب اسلامي و عمق استراتژيك مردمي آن فراهم ساخت....
مسئول بسیج دانشجویی استان خراسان شمالی گفت:در جریان فتنه 88 میلیاردها دلار خسارت تحمیل شد در عوض خواص غیرانقلابی نامطمئن خود را نشان دادند،اما امروز متاسفانه پس از 7 سال دولت به این خواص نامطمئن میدان می دهد و مسئولیت در این کشور میگیرند این جای سوال است.
اعداد را می شماری ۱، ۲، ۳ تا میرسی به ۹ و ۱۰ .نگاه که می کنی می بینی انگار از همان اول هم در ۹ و ۱۰ رمز خاصی بوده . رازی که از قبل در دلشان قرار داده اند و راز این است....
ماجرا از هسته مرکزی مجمع ادوار بسیج دانشجویی استان یا همان «فاتحین قدس» شروع شد، کارگروه مطالبه گری و عدالتخواهی تصمیم مهمی گرفته بود! تشکیل قرارگاه «خادمان ولی نعمتان انقلاب» برای حل معضلات اجتماعی حاشیه شهر...
حجت الاسلام قدرتی در مراسم گرامیداشت حماسه 9 دی و فتنه 88 افزود :حصرفتنه گران همانطور که در تاریخ اسلام توسط امام علی (ع) نسبت به یکی از متخلفین درامرحکومتشان اعمال شده است لذا سابقه طولانی دارد .وهمچنین بادلایل منطقی کاملا قانونی محسوب خواهد شد.نظام با لطافت با فتنه گران برخوردکرده است
فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه(ع) خراسان شمالی بر لزوم هوشیاری و حفظ بصیرت مردم تاکید کرد و گفت: در فتنه 88 شعارهای حق با محتوای باطل، باعث شد تا فضای فتنه سنگین غبارآلود شده .باید مراقب باشیم که فتنه‌های بزرگ‌تری در راه است.
بمناسبت فرارسیدن 9 دی ، مراسم گرامیداشت این روز در دانشگاه آزاد واحد بجنورد باحضورپرشورجوانان انقلابی و سخنرانی فرمانده سپاه جوادالائمه خراسان شمالی و رئیس کل دادگستری خراسان شمالی و حضور آیت الله یعقوبی برگزارشد.
روزنامه ها با سلایق سیاسی متفاوت به بیان مسائل روز پرداختند که دانا به آن اشاره می کند.
فیروزه ادامه داد : متاسفانه یکی ازمسئولانی که مشتاق بودیم در روز 7 دی ماه به منظور سخنرانی در مراسم حضور داشته باشد دکتر ایرانی بود که تا روز گذشته با توجه به گذشت 3 روز از دعوت مکتوب مجموعه بسیج دانشجویی هیچ خبری مبنی بر عدم حضور دکتر ایرانی صادر نشد که امروز با توجه به حواشی پیش آمده با پیگیری های مکرر و حضوری معاون استانداری خبر از عدم حضور در این مراسم داد .....
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد بجنورد درهمین راستا از برگزاری مراسم گرامیداشت یوم الله 9 دی با عنوان (مراسم برائت از فتنه گرومنافق) در دانشگاه آزاد بجنورد خبر داد و افزود: گرامیداشت یوم الله 9 دی درتاریخ سه شنبه (7دیماه)ساعت15 در محل سالن فرهیختگان دانشگاه برگزار خواهدشد
معاونت علمی بسیج دانشجویی استان خراسان شمالی افزود :باتوجه به رويكردي كه درمعاونت علمي پژوهشي در سال 95 داريم و درسالي كه از طرف مقام معظم رهبري به نام اقتصاد مقاومتي ،اقدام و عمل معرفي شده است ، لذا دربخش معاونت علمي پژوهشي بسيج دانشجويي استان خراسان شمالي سعي بر اين شده است كه ازطريق فعاليت هاي علمي وتخصصي به موضوع اقتصاد مقاومتي توجه خاصي شود
بسته هاى كوچكى كه از طرف كمك هاى مردمى كه آجيل فرستاده بودند را باز كرديم و از كمپوت ها به عنوان ميوه شب يلدا براى يكديگر تعارف ميكرديم .
رئیس کانون کارآفرینان خراسان شمالی در ادامه به استعماراقتصادی اشاره کرده و گفت : در حال حاضر ، مستعمره شدن با جنگ و زورگیری و غارت اتفاق نمی افتد ، امروز روش دشمن ها وابسته کردن اقتصادی به خود است که همین باعث میشود زیرسلطه ی کشورهای خارجی رفته و چشم خود را روی جوانان و حامعه ی مبتکر و خلاق خود ببنیدیم .
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه بجنورد در خصوص اتفاقات پیشبینی شده درباره ی برجام که مجددا اسم کشور آمریکا را در لیست غیر معتمدین قرار داده است افزود: پس از اتفاقات اخیر و تمدید قاطع تحریم های (آی اِس اِی) به جهان و جهانیان اثبات گردید که آمریکا کشوریست که درهیچ زمان و مکانی نمیتوان به آن اعتماد کرد و این کشور همیشه خوی استکباری و امپریالیستی خود را حفظ خواهد کرد
30 دفتر تشکل دانشجویی استان طی نامه ای از نمایندگان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی در خواست کرد،تا در موضوع نقض برجام ورود جدی داشته باشند.
صالحی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود کارمندان سازمان انرژی اتمی به دلیل حساسیت کارشان حقوق‌های بالایی دریافت می‌کنند، اظهار داشت: یکی از دلایلی که سازمان خیلی راغب ندارد، همین حقوقش است، رئیس سازمان که از همه کارشناسانش کمتر حقوق می‌گیرد.
امروز در پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان های شهرستان های شیروان و حصارگرمخان دانشجویان بسیجی استان خراسان شمالی به بیان نظرات خود پیرامون مسائل جاری کشور پرداختند.
اگر کالاهای پرطرفدار خارجی را برای زندگی خود انتخاب میکردم ، بااین اقدام فقط کمپانی ها و تولیدی های خارجی چاق میشدند و اقتصاد مقاومتی را در مرحله شعار نگه میداشتم
امروز ظهر و در روز شلوغ دانشگاه پیام نور بجنورد ، تریبون آزاد دانشجویی با موضوع عملکرد دولت در تحقق اقتصاد مقاومتی برگزار شد.
معاونت فرهنگی اجتماعی بسیج دانشجویی استان افزود:هدف از برگزار ی این جشنواره شناسایی دانشجویان هنرمند در سطح دانشگاه ها و فعال کردن چهره هنری دانشگاه ها و دانشجویان فعال در این زمینه خواهد بود .
بمناسبت آغاز هفته وحدت ، مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان ، و مسئول نهادرهبری در دانشگاه های خراسان شمالی ، به دیدار خانواده شهید بایرام دردی ( مصطفی کریمی )رفتند.
دولت اخیراً‌ لایحه اصلاحیه قانون بودجه 95 را با قید یک‌فوریت در حالی تقدیم مجلس کرد که در این اصلاحیه زودهنگام شاهد تناقض‌هایی آشکار در پیشنهادات مطرح‌شده از سوی دولت هستیم.
مراسم تودیع و معارفه سردار محمدرضا نقدی و سردار غلامحسین غیب‌پرور عصر امروز با حضور تعدادی از مقامات سیاسی، فرهنگی و فرماندهان عالی‌رتبه سپاه و نیروهای مسلح برگزار شد.
رهبر معظم انقلاب فرمودند: آمریکایی‌ها همواره با اقتدار کشورهای اسلامی از جمله عراق مخالفند و هیچگاه نباید فریب ظاهرسازی‌ها و لبخندهای آنها را خورد.
بنده و تعدادی از خواهران بسیجی دانشگاه پیام نورکه اکثرا در رشته عمران تحصیل میکنند درشهدای گمنام جمع شدیم تا درباره ی پیگیری مطالبات مردم ازمسئولین درباره ی وضعیت مسکن و شهرسازی و همچنین درباره ی وضعیت پروژه های مسکن مهردر شهرک ها و پروژه های نیمه تمام دست به تحقیق میدانی زده و پیگیر مطالبات مردم از مسئولین کشوری و استانی باشیم
صبح امروز از ساعت 9:30 در سالن بصیرت دانشگاه پیام نور بجنورد جشن بزرگ آغاز امامت حضرت ولیعصر(عج) با حضور پرشور دانشجویان برگزار شد.این جشن باهمت کانون ها و تشکل های دانشجویی دانشگاه برگزار شد.
دربرنامه پرسمان که از شبکه استانی اترک (خراسان شمالی) پخش شد ، مسئولین و دانشجویان فعال درتشکل های خود ، درباره ی چالش ها و مشکلات پیش روی تشکل های دانشجویی گفتگو کردند و درقاب دوربین شبکه اترک قرارگرفتند.....
متأسفانه شاهدیم که برخی از مدیران ارشد کشور بدون توجه به علل پیدایش این مشکلات عدیده، تولید محصولات دستکاری شده ژنتیکی (تراریخته) را در درمان و راه برون‌رفت از شرایط فعلی کشاورزی کشور عنوان می‌کنند. در حالی که واردات و تولید محصولات کشاورزی مشکلات زیر را بر پیکره کشاورزی کشور و سلامت جامعه خواهد افزود....
روز دانشجوی امسال نیز به پایان رسید و یکی از شعارهای اصلی دولت یازدهم که بیشتر هم در دانشگاه‌ها و در جمع دانشجویان سرداده، «فضای امن به دور از فضای امنیتی» بود. اما ویترین خوش رنگ و لعاب روحانی که آرم احیای آزادی بیان و انتقاد پذیری به خود زده است هم نمی‌تواند برخی از تصمیمات عجیب و خلق‌الساعه را در صفحه نمایش خودش سانسور کند!
به مناسبت روز دانشجو، مراسمی با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، مسئولین دانشگاه دخترانه کوثر، اساتید و دانشجویان در محل سالن گلشن برگزار شد.
مسئول پايگاه بسيج دانشجويي دانشگاه فني مهندسي اسفراين از دليل خود براي اين حركت نمادين ميگويد...
معاون علمی پژوهشی ناحیه بسیج دانشجویی خراسان شمالی گفت: تشکل های دانشجویی فعال در سطح دانشگاه های کشور امروز با استفاده از سلاح های اعتقادی، فکری و بینشی به آگاه سازی و روشنگری در میان اقشار دانشجو و آحاد جامعه بپردازند.
بمناسبت روز دانشجو، مسئول ناحيه بسيج دانشجويي استان خراسان شمالي ، بهمراه معاونت هاي ناحيه بسيج دانشجويي به ديدار با خانواده ي دانشجوي شهيد ، ابوالفضل علوي رفتند.
مسئول سياسي بسيج دانشجويي دانشگاه دولتي خبرداد: مناظره ي بين بسيج دانشجويي و انجمن اسلامي به دليل غيبت نماينده انجمن اسلامي لغوشد...
از ابتدای انقلاب تا به حال دو تفکر، در مسئله مواجهه با آمریکا وجود داشت و دارد. دو تفکر و دو نگاه که هر دو نیز در مقاطعی ، بر مراکز تصمیم ساز و تصمیم گیر کشور حاکم بوده. یک نگاه و تفکر میگوید :تا زمانی که آمریکا دست از دشمنی برنداشته است، تنها راه نجات کشور از چنگال آمریکا و جلوگیری از تسلط او در حوزه های مختلف مقاومت ومبارزه است .
تشكل هاي دانشجويي دانشگاه در هردانشگاهي يك مُهره ي پرتحرك و نقش آفرين در انجام فعاليت هاي مثبت و تاثيرگذاردرسطح دانشگاه وحتي فراتر از دانشگاه يعني يك جامعه ميباشند و مبدا اصلي هر تصميم مهم و تحولات درون جامعه از دانشگاه نشات ميگيرد.
اعضاي فعال بسيج دانشجويي استان خراسان شمالي بمناسبت نزديك شدن به گراميداشت روز16آذر و روز دانشجو ، با نماينده ولي فقيه در خراسان شمالي حضرت آيت الله يعقوبي ديداركردند.
بعد از توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر سخنرانی دانشجویان در اجتماعات علی‌الخصوص نماز جمعه، امروز سه دانشجو به نمایندگی از بسیج دانشجویی استان خراسان شمالی در پیش از خطبه های نماز جمعه جاجرم،سنخواست و صفی آباد سخنرانی کردند
بعد از توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر سخنرانی دانشجویان در اجتماعات علی‌الخصوص نماز جمعه، این هفته 6 دانشجوی بسیجی استان در شهرستان های استان به سخنرانی و بیان نظرات خود در خصوص مسائل مهم کشور خواهند پرداخت.
مجلس سنای آمریکا در روزهای آینده طرحی را به رای خواهد گذاشت که تحریم‌های ایران را ده سال دیگر تمدید خواهد کرد.
عالم اهل تسنن در نشست هم اندیشی با بسيجيان فعال دانشجويي استان : خداوند متعال با اين آيه ((واعتصموا بحبل الله جميعا)) ما و شما را دعوت به وحدت كرده و از آدم تا خاتم كه رسول گرامي اسلام پايان دهنده ماموريت و تكميل كننده حجت خداوند برانسانها بوده اند براين امر فرمان داده شده اند . قاعدتا دراين راه مذاهب و فرقه هايي بوجود مي آيد كه موجب تنش در ايجاد وحدت ميشود و درنهايت به اختلاف و كُشت و كُشتار و نابودي دين مقدس اسلام ختم ميشود .
ناگهان خبری فضای مجازی را در بر میگیرد.یک کانال معلوم الحال اتفاقی را گزارش می دهد.کانال شخص مورد نظر نیز خبری نمی دهد و فقط توییت های روزهای گذشته آن فرد دست به دست در حال چرخیدن است.........
چرا باید محصولات تراریخته از کشورهای اروپایی که کشت و تولید این محصولات در کشور خود را ممنوع کرده‌اند، وارد ایران شود؛ مگر نه اینکه این ممنوعیت‌ها به خاطر عوارض بسیار خطرناک و غیرقابل جبران این محصولات بوده است؟
یک نشریه آمریکایی می‌گوید غربی‌ها یک ماهی است که برای متقاد کردن ایران به پاک کردن همه تأسیسات مرکز غنی‌سازی نطنز ار اورانیوم و تعهد تهران به کاهش بیش از اندازه مقرر در برجام با نمایندگان ایران مذاکره می‌کنند.
رهبر معظم انقلاب فرمودند: چگونه می توان با سابقه ای که از انجام کارهای بزرگ در کشور وجود دارد و با حضور سازمانی همچون بسیج، اظهار ناامیدی کرد زیرا نام بسیج، هر انسان افسرده و ناامیدی را هم امیدوار و با نشاط می کند.
ياسرفرهادي باتوجه به ماهيت برگزاري اين اجتماع افزود:این کلید واژه ای که انتخاب شده برای این همایش،تحت عنوان جوان انقلابی،آن چیزی است که امروز راه برون رفت انقلاب و نه تنها کشور- انقلاب از مشکلات بزرگی که برایش بوجود آمده این مشکلات برخی به دلیل دشمنی دشمنان خارجی است، اما برخی از آن به دلیل مدیریت غلط یک جریان غیر انقلابی در درون کشور بوده.
دبيركل حزب‌الله عراق دراجتماع 2000 جوان انقلابی خراسان شمالی با بیان اینکه دشمن در کشورهای اسلامی زمین‌گیر شده است، گفت: پیروزی نهایی رزمندگان اسلام در جبهه‌های سوریه، عراق و یمن در برابر دشمن نزدیک است.
سجاد ريحاني در باره ايجاد فضاي دوقطبي در سطح كشور و همچنين تناسب آن با جابجايي اولويت هاي اساسي و مهم جامعه با مسائل حاشيه اي و كم اهميت خاطرنشان كرد كه : يكي ازموضوعاتي كه مدتهاي مديديست در سياست هاي رسانه اي دولت ميبينيم فرافكني در موضوعات مختلف است - اصلي فرعي كردن موضوعات ، براي اينكه برخي از موارد را حاشيه اي كنند ، بعضي از موضوعات كلان و اساسي كشور را به حاشيه ببرند....
صبح امروز مصادف با سالروز تشکیل بسیج دانشجویی به فرمان امام خمینی(ره) مراسمی با عنوان اجتماع 2000 نفری جوانان انقلابی خراسان شمالی در دانشگاه پیام نور بجنورد برگزار شد.
ایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله علم‌الهدی با توجه به حواشی اخیر درباره لغو میتینگ سیاسی علی مطهری در مشهد و ادعای دخالت نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی در این موضوع اطلاعیه‌ای را منتشر کرد.
هدف از این گردهمایی،تجدید میثاق با آرمان های انقلاب،امام و مقام ولایت است، بازخوانی آن چیزی که در کلام امام و رهبری وظیفه دانشجویان بسیجی است.
عادتمان شده است به تقویم نگاه کنیم ، دنبال یک رویداد مناسبتي بگردیم و بدون هیچ گونه اطلاعی از چیستی و چرایی نامگذاری این روز مراسمی برگزار کنیم .
تا کنون، عمده‌ی مباحث پیرامون سبک زندگی، معطوف به پرداختن به الگوهای رفتاری عملی بوده است و کمتر از ساحت رفتار ذهنی در سبک زندگی سخن به میان آمده است؛ از طرفی با تغییر بسیار سریع الگوی زندگی در این روزگار و برجسته شدن مناسبات ذهنی در زندگانی افراد لازم است این حوزه هم مورد توجه اندیشمندان حوزه فرهنگ قرار گیرد.
حضرت ايت الله خامنه اي با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ قضاوتی درباره انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا ندارد و همواره از 2 حزب مطرح این کشور، شاهد دشمنی بوده است، گفتند: امروز مهم‌ترین نیاز کشور بویژه برای نخبگان و مسؤولان کشور، «بصیرت سیاسی و غافل نشدن از توطئه دشمن»، «حفظ روحیه و جهت‌گیری انقلابی»، «اقدام و عمل در عرصه اقتصاد مقاومتی»، «ادامه پرشتاب مسیر رشد علمی»، «اتحاد و انسجام ملی» و «حفظ استحکام روحی و درونی» است.
یکی از تاکیدات رهبر معظم انقلاب لزوم مقابله با پروژه نفوذ دشمن در کشور است که بایستی به آن توجه ویژه ای شود.به همین دلیل بایستی این موضوع به عنوان دغدغه اصلی کشور به خصوص در دوران پسا برجام تبدیل شود.
عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق(ع) و مولف كتاب ( اقتصاد مقاومتي -درآمدي بر مباني،سياست ها و برنامه عمل)گفت: تحریف مفهوم اقتصاد مقاومتی، تضعیف تولید ملی، افزایش شکنندگی اقتصادی و تحریف فرهنگ اقتصادی از اقدامات ضد اقتصاد مقاومتی دولت است.
این جای تأسف دارد و ننگ است برای قانون گزاران ما که از شفافیت می ترسند و حاضر نیستند در مسائل مالی با مردم صادق باشند. سوال ما این است، مگر شفافیت چه آسیبی برای این نمایندگان دارد که به آن رای منفی می دهند؟
حجت الاسلام و المسلمین اژه‌ای گفت: در این میان برخی از املاک و اپارتمان ها به عنوان رشوه به کارشناس ها و تسهیلات دهندگان تعلق گرفته است. به عنوان یک مثال یک ملک چهل و یک میلیاردی دویست و بیست و هفت میلیارد کارشناسی شده است.عمده تخلفات در سال 94 و 95 رخ داده است.
در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، طرح یک فوریتی شفافیت دریافتی مدیران کشور و استرداد دریافتی‌های مازاد در دستور کار قرار گرفت و پس از سخنان مخالفان و موافقان و نماینده دولت، کلیات این طرح به تصویب نرسید. به این ترتیب، این طرح کلا از دستور خارج شد؛ ارائه مجدد آن، مستلزم تهیه طرح جدید و بررسی در کمیسیون تخصصی مجلس است.
در آستانه برگزاری کنگره عظیم اربعین حسینی در کربلاء معلی، شبکه‌های وابسته به فرقه شیرازی‌ها به منظور ترویج «تشیّع انگلیسی» با هدف خدشه وارد کردن به چهره اسلام و مسلمانان، دست به کار شده است.
حسن روحانی رئیس دولت یازدهم در حالی اخیرا نیز مدعی شده که 100 تحریم علیه ایران لغو شده است، که پیش از انتخابات نیز وعده 100 روزه حل مشکلات را داده بود.
پس از امضای برجام- تیر ماه 1394- روزنامه‌های زنجیره‌ای و رسانه‌های حامی دولت در مطالب متعدد با ذوق زدگی از افتتاح دفتر اتحادیه اروپا در تهران و فواید گسترده آن برای ایران خبر دادند.
حجت الاسلام والمسلمين ياري:دراين جلسه ، آسيب هاي موجود در دوره ي تابستاني 95 طرح ولايت استاني بوسيله خادمين دوره وحاضرين دردوره مطرح شده وهمه ساله اين جلسه بعنوان يكي از جلسات تاثيرگذاردوره هاي طرح ولايت مطرح است چراكه دراين جلسه نقاط قوت وضعف دوره ها بازگويي شده و فوق العاده تاثيرگذار.........
دكتررزاقی با بیان اینکه دولتهای خارجی در عمل مدافع تولید هستند و از تولیدکنندگان حمایت می‌کنند ادامه داد: دولت ما فقط حرف می‌زند و شعار حمایت از تولید را می‌دهد ولی از طبقه‌ای دفاع می‌کند که به تجارت و دلالی می‌پردازند و در خصوصی‌سازی‌ها به سودهای کلان دست یافته‌اند.
پنجاه و هشتمین انتخابات ریاست جمهوری پس از 18 ماه رقابت میان کاندیداها و جناح های سیاسی قرار است در 8 نوامبر2016 /18 آبانماه 1395/ برگزار شود. با این وجود، به نظر می رسد برخی پیش بینی های کارشناسی در مورد پیامدها و نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با تمرکز بر اولویت ها و مطلوبیت های استراتژیک جمهوری اسلامی ایران وجود دارد که نیازمند بررسی بیشتر می باشند. بنابراین پرسش اصلی گزارش حاضر عبارت است از: -با توجه به تاثیر نتایج انتخابات مزبور بر امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران، آیا باید منتظر ابتکارات جدید آمریکا در تعامل با ایران بود؟ در چه حوزه هایی و چگونه؟
فاکتور های مختلفی در اقتصاد نقش دارند که تولید یکی از این فاکتورها میباشد که اگر بر پایه دانش باشد این تولیدات و اقتصاد حاصل از آن می شود اقتصاد مقاومتی ،که اگر اقتصاد بر پایه دانش داخلی باشد باعث رونق اقتصادی می شود.
اوباما در نامه ای به نمایندگان در کنگره آمریکا در توجیه این تصمیم خود چنین نوشته است: «روابط ما با ایران هنوز به حالت عادی برنگشته است و اجرای توافقات ما با این کشور نیز هنوز محقق نشده است. از همین رو، من تشخیص دادم که ضروری است وضع اضطراری در ارتباط با ایران باید ادامه داشته باشد.»
دانشجويان انقلابي ؛ پيش ازشروع خطبه هاي نمازجمعه اين هفته شهرستان هاي استان به ايراد سخنراني پرداختند .......
دینمان را کنار بگذاریم و صرفا از دید یک انسان ناسيوناليستِ (ملي گرا) مطلق قضاوت کنیم .
یزدانی در بخش دیگری از سخنان خود به ظرفیت‌های خراسان شمالی اشاره کرد و گفت: این استان، منطقه‌ای مساعد برای سرمایه‌گذاری است. چراکه از بعد منابع انسانی و زیرساختی پتانسیل‌ فراوانی دارد که باید با تلاش بیشتر شاهد رشد و توسعه بیشتر آن باشیم.
کارشناس ارشد روابط بین الملل گفت: این حرف ها منطق و گفتمان شخص آقای تاج زاده نیست اگر با هر اصلاح طلب دیگری هم صحبت کنید این مفهوم را به شما منتقل می کند، تاج زاده چیز جدیدی نگفته است ، فقط ماهیت درونی خودش را افشا می کند وهنوز بدعهدی ها و فتنه ای که با دست خودشان طراحی و بافتند برای آن ها درس عبرتی نشده است.
درواقع بعد از اینکه فهمیدند تفکر "ما میتوانیم" در کشور زنده شده است ، برای ابقای سیاسی خود دیگر نمیتوانستند مستقیما دم از "ما نمی توانیم" بزنند . لذا ورژن جدید ما نمی توانیم را الگو سازی کرده و....
مردم غیور و همیشه در صحنه بجنورد، به خصوص دانش آموزان دیروز و امروز زیباتر و پرشور تر از همیشه در میدان حاضر شدند، با توجه به سردی هوا و بارش باران باز هم این سنگر خالی نماند و این نشان از اتحاد این ملت غیور دارد. نه باران، نه طوفان، نه سیل و نه زلزله جلوی این اقتدارها را نخواهد گرفت و این حضور ها خود شاهد این قضایا است. مردم شريف بجنورد امروز ساعت 9 و 30 دقیقه همزمان با سراسر کشور با سردادن شعار های مرگ بر آمریکا و اسرائیل نفرت خود را به دشمنان نشان دادند.
بسيج دانشجويي دانشگاه پیام نور بجنورد، ضمن گرامیداشت این روز، با الگو قرار دادن پیام اصلی عاشورا و نرفتن زیر بار ذلت در برابر هر گونه تهدید خارجی علیه منافع ایرانیان در برخورداری از انرژی صلح آمیز هسته ای ، را لازم دانسته و...
رهبر انقلاب اسلامی به تدوین حدود هفتاد جلد کتاب از مدارک بدست آمده از سفارت آمریکا اشاره کردند و با انتقاد از بی توجهی به این کتاب های مهم و ارزشمند، در مدارس و دانشگاهها گفتند: چرا هیچ نشانی از این کتابها در مجموعه دروس مدارس و دانشگاهها نیست؟
گردهمایی انقلابیون جوان در حسینیه جماران برگزار شدودرحاشيه اين ديداربسيج دانشجويي هديه اي رابعنوان يادگاري به حجت الاسلام محمديان براي تقديم به رهبرمعظم انقلاب تحويل داده .
چند روز پیش بود که دکتر صادق زیباکلام در دانشگاه دولتی بجنورد، سخنرانی داشتند. مسئول برگزاری سخنرانی هم اعضای انجمن اسلامی دانشگاه بودند. عکاس سایتمان هم به حسب وظیفه اش آمده بود برای پوشش تصویری و انعکاس خبری....
صبح سه شنبه، 10 آبان، بالاخره پای نقد و مطالبه گری پیرامون مدل جدید قراردادهای نفتی (IPC) و نیز تشریح قرارداد کرسنت، به فضای دانشگاهی خراسان شمالی هم باز شد.
امروز از ساعت 10:30صبح تریبون آزادی با موضوع اگر جای مسئولین بودم با استکبار چه میکردم؟ در محل دانشگاه پیام نور بجنورد با حضور دانشجویان برگزار شد.
عبدالله امینی فر مسئول بسیج دانشجویی استان خراسان شمالی در نشست خبری به مناسبت دهه ی استکبار ستیزی که در محل ناحیه بسیج دانشجویی استان برگزارشدگفت:حدود سه چهار سالی است که از 4آبان که مصادف با روز سخنرانی تاریخی امام بر علیه کاپتالاسیون بود الی 13آبان ماه سالروز تسخیر جاسوسی لانه ی جاسوسی به دست دانشجویان خط امام دهه استکبار ستیزی نام گذاری شده است.
منابعی در کاخ سفید می‌گویند «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا قصد ندارد مانع تمدید قانون تحریم‌های ایران در کنگره شود و احتمال دارد بندهایی شامل تحریم‌های جدید علیه ایران اضافه شود که توافق هسته‌ای را به خطر بیاندازد.
البته طبیعت هم با دستِ باز برایشان مایه ی حیات جاری نکرده است. به قواره ی آب خروجی از شیر سماور منزل، آبی از دل زمین بیرون می زند؛ همین آبِ شیرِ سماوری، هم آب آشامیدنی اهالی است، هم آبِ سایر اموراتشان.
علي اشعري ، مسئول معاونت علمي ناحيه بسيج دانشجويي استان خراسان شمالي ، يكي از اهداف اين دوره را ، اشنايي دانشجويان بسيجي با مسئله اقتصاد مقاومتي و تقويت روحيه مطالبه گري دانشجويان دراين حوزه و در سطح اجتماع و دانشگاه دانست .
مشاورز عالی وزیر دفاع با بیان اینکه بجای واقعیت اقتصاد سیاست اقتصاد را در نظر می گیریم گفت: متاسفانه نان و آب مردم نیز سیاسی شده است.
ياسرفرهادي: از دیگر برنامه های ما در جهت تبیین و روشنگری در بین مردم و خصوصا نسل جوان، سخنرانی دانشجویان بسیجی در مدارس و مساجد بجنورد و شهرستان ها است.
به عنوان آغازی بر حذف دلار از مبادلات اقتصادی ایران و جهان اسلام زائران ایرانی اربعین امسال برای مخارج سفر خود (ویا حتی مبالغ احتیاطی همراه) دلار خریداری نکنیم و تنها از ریال ایران و یا دینار عراق استفاده کنیم.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: راجع به قردادهایی که در حال بسته شدن است نظر ما این است که در ازای هیچ ما تمام منابع هیدروکربنی خود را از دست می‌دهیم.
دبیر مجمع ادوار بسیج دانشجویی خراسان شمالی از برگزاری مراسم دهه سوم محرم با رویکردی کاملا انقلابی و مقارن با دهه استکبارستیزی خبر داد.
سخنگوی قوه قضاییه از صدور حکم مرتضوی در آینده نزدیک،نبود اطلاعات فیش‌های نجومی از سوی دولت، ممنوع الخروجی ۱۶ نفر در پرونده بانک ملت، عدم بازداشت یکی از قضات برجسته، مفتوح بودن پرونده هودفر، صدور قرار منع تعقیب طوسی از حیث اعمال خلاف عفت و تأیید ۶۴ سال حبس در پرونده روزچنگ‌ها خبر داد.
یاسر فرهادی دبیر شورای تبین مواضع بسیج دانشجویی استان پیرامون تغییرات در قوه ی مجریه در روزهای پایانی کار دولت گفت:آنچه که برای ما واضح است نشان از عدم تدبیر دولت در انجام این برکناری هاست.
درحاشيه اين ديدار مصاحبه اي مختصر با حجت الاسلام والمسلمين دانش طلب داشتيم كه ايشان به تشريح اهداف اين مجموعه پرداخته و همچنين نكاتي رادرخصوص ارتباط بين بسيج دانشجويي و حوزه علوم اسلامي بيان فرمودند و در پايان به شرايط و نحوه پذيرش و زمان ثبت نام اشاره كردند كه در شرح گزارش بررسي ميكنيم
دومين مناظره دانشجويي به همت بسيج دانشجويي دانشگاه اشراق بجنورد و همكاري انجمن اسلامي اين دانشگاه ، در روز دوشنبه 3 آبان برگزار خواهد شد ، و مكان اين مناظره هم واقع در سالن اجتماعات دانشگاه ميباشد.
برخلاف ادعای بانک مرکزی، آمارهای رسمی خود این بانک نشان می‌دهد در سه سال اخیر هیچ‌گاه بدهی دولت به بانک مرکزی تسویه نشده بلکه سال به سال افزایش یافته است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: عده‌ای تا کلمه دشمن تکرار می‌شود ناراحت می‌شوند اما این تکرار و هشدار، همچون تکرار کلمه‎‌ شیطان در قرآن مجید، با هدف ایجاد هوشیاری دائم انجام می‌شود و در واقع، «شناخت توطئه» است نه «توهم توطئه».
نشستي باموضوع مطالبه گري دانشجويي درحوزه صنعت و كار آفريني در ناحيه بسيج دانشجويي استان به همت معاونت علمي پژوهشي بسيج دانشجويي وبا حضور سرهنگ حقاني (مسئول بسيج کارگری سپاه استان خراسان شمالی) برگزار شد .
مسئله اقتصاد در سالیان اخیر اهمیت آن چند برابر شده است و نمودش را میتوان در صحبت های مقام معظم رهبری و البته در نامگذاری این چند سال اخیر به نوعی به بحث اقتصاد اشاره دارد و به نظر میرسد با شرایط کنونی اقتصاد کشور، نیاز به یک برنامه جامع احساس میشود که بتواند اقتصاد ایران را از بحران خارج کند و اقتصاد مقاومتی همان برنامه جامع است که سیاست های کلی آن از سوی مقام معظم رهبری اعلام شده است.
فرمانده کل سپاه `پايسداران انقلاب اسلامي : سرلشكر جعفري در كنگره ملي 3000 شهيداستان خراسان شمالي افزودند هر چه از عمر انقلاب اسلامی می‌گذرد، ارزش شهیدان بیشتر نمایان می‌شود و ما شاهد دستاوردهای بزرگی همچون وجود امنیت معجزه آسایی در کشور هستیم که همه این امنیت به برکت خون شهدا است. ايشان تصريح كردند : شرط اصلی رشد هر کشور وجود امنیت است که خوشبختانه این مسئله در کشور ما در بالاترین شرایط قرار دارد
پیکرهای دو شهید گمنام عصر امروز با حضور گسترده مردم شهید پرور مرکز خراسان شمالی از محل میدان خرمشهر تا آستان امام‌زاده سید عباس بن موسی بن جعفر(ع) برادر امام رضا(ع) تشییع شدند. به مناسبت ورود و تشییع شهدای گمنام در بجنورد، این شهر حال و هوای خاصی داشت و مردم شهیدپرور، بی‌صبرانه منتظر حضور این لاله‌های بی‌نام‌ و نشان بودند.
بسیج دانشجویی ۵ دانشگاه امیرکبیر، تهران، بهشتی، امام صادق و علم و صنعت در نامه‌‌ای به وزیر صنعت، معدن و تجارت ضمن طرح سوالات کارشناسی خواستار شفاف سازی وی در قرارداد شرکت سایپا با پژو فرانسه شدند.
همه ساله در مهرماه ، جشنواره اي بنام رويش در دانشگاه پيام نور بجنورد ، باهدف سنجش ميزان پيشرفت دستاوردهاي علمي پژوهشي و فرهنگي تشكل هاي دانشجويي دانشگاه هاي پيام نور استان برگزار ميشود و همچنين دراين جشنواره بابرگزاري كلاس هاي آموزشي در قالب هاي مختلف سعي ميشودكه كيفيت دستاورد ها بهبود يابد و رويشي نو براي تشكل هاي دانشجويي باشد.
دومین روز کنگره ملی 3 هزار شهید خراسان شمالی در دهکده مقاومت بسیج بجنورد با حضورپرشور اقشار مختلف مردم و مسئولان کشوری و استانی برگزار شد.
سخنران ویژه ی دومین کنگره ی شهدای دانشجوی استان خراسان شمالی، آیت الله رئیسی تولیت آستان قدس رضوی خواهد بود
یک گزارش بین‌المللی ابعاد تازه‌ای از جنایت‌های جنگی آمریکا در عراق و استفاده این کشور از اورانیوم غنی شده برای هدف قرار دادن مواضع غیر زرهی را فاش کرده است.
در روز هاي ماتم و غم و سوگواري اباعبدالله الحسين (ع ) ، با مداح ولايي اهل بيت حاج محمد رضا ايزي همراه بوديم ، پيرامون برشمردن ويژگی‌های يک هيئت و يك فرد هيأتی ، همچنين ايشان به برخی از برنامه‌های نادرست هيأت‌های عزاداری اشاره كردند كه در ذيل بيان كرده ايم :
نتایج مطالعات اف‌بی‌آی نشان داد که اقدامات نظامی آمریکا در خارج از مرزهایش، به فعالیت‌های تروریستی در این کشور دامن می‌زند و افرادی که در آمریکا زندگی می‌کنند با قربانیان حملات آمریکا یا هم وطنانشان...
دبیرکل حزب الله لبنان امشب شخصا در مراسم عاشورا و در جمع عزاداران حسینی حضور پیدا کرد و درباره آخرین تحولات منطقه سخنرانی کرد.
دبیرکل کنگره ملی سرداران و 3 هزار شهید خراسان شمالی گفت: این استان آماده برگزاری کنگره ملی سرداران و 3 هزار شهید است.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی با اشاره به سالروز سفر رهبری به استان گفت: 19 مهرماه نقطه عطفی برای پیشرفت‌های مادی و معنوی استان خراسان شمالی بود.
دانشجويان دانشگاه هاي شهرستان بجنورد در فضاي دانشگاه خود شور و شعور حسيني را با برپايي مراسم عزاداري، ايستگاه صلواتي و پذيرايي و اطعام به عزاداران حسینی به تصوير كشيدند :
شوراي تبيين مواضع بسيج دانشجويي استان خراسان شمالي در بيانيه اي مراتب تشکر و قدردانی خود را نسبت به مردم و ائمه جمعه استان به منظور همراهی و پشتیبانی در ايراد سخنراني در تريبون هاي نمازجمعه توسط دانشجويان ابراز داشت.
17 نفر از دانشجويان استان خراسان شمالي در اين هفته ، قبل از شروع خطبه هاي نماز جمعه شهرستان هاي استان ، به ايراد سخنراني پرداختند كه در بخشي از بيانات به مانور تجمل گرايي و اشرافيت دربين برخي مسئولين اشاره داشته ، خبر هاي تكميلي از بيانات عزيزان ، متعاقبا اعلام خواهد شد.
دستور رئیس جمهور بر حذف کارت سوخت از چرخه سهمیه بندی ها، این سوال را تداعی می کند که آیا دولت موفق شده است جلوی قاچاق سوخت و آلودگی هوا را بگیرد یا در اجرای یک سیاست اعلام شده اقتصادی، ناکارآمد بوده است؟
«امروز جامعه‌ی مدّاح کشور، فرصت بسیار بزرگی را در اختیار دارد؛ شما مجالسی تشکیل می‌دهید؛ و گاهی جمعیّت‌های هزاران نفری و غالباً هم جوان جمع می‌شوند پای منبر شما... این فرصت را مغتنم بشمرید؛ از این فرصت بهترین استفاده را بکنید.»
سخنگوی وزارت خارجه ایران ضمن رد ادعای مقام وزارت دفاع آمریکا گفت: بهتر است به آمریکایی‌ها که خود پرونده بسیار سنگینی در ارسال انواع سلاح و تجهیزات به متجاوزان در حمله به یمن دارند، با فرافکنی دیگران را متهم نکنند.
رهبر انقلاب اسلامی، ترویج یاد و نام شهیدان را یکی از عوامل مهم در مقابله با این برنامه دشمن و حفظ مقاومت توأم با شوق و طروات در ملت خواندند و افزودند: امروز نگاهبانی یادِ شهداء یک وظیفه است.
خبرنگار پايگاه اطلاع رساني سازمان بسيج دانشجويي ازخراسان شمالي گفتگويي تفصيلي با دبيرشوراي تبيين مواضع استان داشتند و دراين گفتگو مباحث مختلفي مطرح شدكه به شرح ذيل بيان ميكنيم :
درنشستي كه در ناحيه ي بسيج دانشجويي استان برگزارشد،بعداز طرح موضوع ازجانب هريك از اعضاي شورا پيرامون مباحث مختلف ، جهت تعيين نقشه راهي براي نيل به اهداف اين مجموعه درنتيجه با تصميم و تصويب اعضا ، كميته هايي براي اعضاي شوراي تبيين مواضع امسال تعريف شد كه به ترتيب كميته اقتصادي – سياسي – فرهنگي اجتماعي – روابط عمومي و كميته ويژه بانوان ميباشد.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه «صاعقه» را جدیدترین پهپاد رزمی ایران در سری سیمرغ دانست و تأکید کرد: در پهپاد پنهان کار و بمب افکن آمریکایی ها هم تراز هستند.
اخیرا بحث توسعه ی کشت و واردات محصولات ترایخته (GMO) به کشور در قالب برنامه ششم توسعه و نیز قراردادهای تجاری بشدت قوت گرفته است. پیرامون این محصولات و فواید و مضرّات استفاده گسترده از تراریخته ها چالش های بسیاری مطرح شده است.
این خیانت ها و خباثت ها کم پیش نیامده ،انقلاب از روحانی نماهایی که با اسرائیل مذاکره کردند و جام زهر را به امام نوشاندند و فتنه کردند و صنایع مختلف کشور را با بتن پر کردند و‌حقوق های نجومی نوش جان کردند و اختلاس کار عادی آنان شد و لابی های قدرت و ثروت درست کردند و هزار میکروب دیگر وارد پیکره ی انقلاب کردند که از اعصاب نویسنده و حوصله خواننده ذکر بقیه ی آن خارج است ، کم نداشته است
وزارت ارتباطات و توسعه اینترنت موبایلی بدون پیوست فرهنگی؛ نفوذ یعنی در روستایی محروم آب برای خوردن نیست ولی داده برای تلگرام هست!
در آستانه ایام حج، پیام مهم حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به مسلمانان سراسر جهان منتشر شد.
در سال 76 دردیداری که با مقام معظم رهبری داشتیم ایشان فرمودند که به دانشجویان بسیجی بگویید که اگر دین داری و سیاست ورزیتان را در اختیار کسانی که اشکال ظاهری دارند قرار بدهید من یقین دارم که سنگر دانشگاه را فتح خواهید کرد.
نقش جنبش دانشجویی در همه کشورها روشنگری است.دانشجویان چشم بیدار مردم هستند.باید ببیند وحرف بزند.یکی از بندهای توافق برجام این است که امریکایی ها بعداز برجام ما را تحریم نکنند آیا این اتفاق افتاده است بعد از برجام؟دستاورد برجام برای کشور افزایش تنفر مردم نسبت به امریکا بود.
رئیس سازمان بسیج دانشجویی گفت: قراردادهای نفتی وزارت نفت ذلت‌آور است و ما اجازه نمی‌دهیم تا این‌گونه قراردادهای ظالمانه به مرحله انعقاد و عمل برسد.
مقام معظم رهبری در دیدار با رئیس‌جمهور و اعضای هیأت دولت هفت اولویت و سرفصل مهم برای دولت را تبیین کردند و اقتصاد را مسئله اول کشور عنوان کردند.
زمانی می رسد که کشوری را "مجبور" می کنند تا پایگاهی نظامی را در اختیار یک قدرت جهانی قرار بدهد تا آن قدرت جهانی بتواند برای منافعش ازپایگاه آن کشور استفاده کند.
اولین اردوی جهادی خانوادگی که توسط مجمع ادوار بسیج دانشجویی خراسان شمالی با نام «گروه جهادی فاتحین قدس» در حالی برگزار شد که 9 زوج به همراه 10 فرزند خود در آن شرکت کردند.
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان خراسان شمالی بیان کرد: طرح ولایت استانی از 4 شهریور ماه سال جاری به مدت 8 روز در دانشگاه دولتی بجنورد آغاز می‌شود.
رهبر انقلاب با یادآوری فلسفه تعیین روز جهانی مسجد فرمودند: این روزِ اساساً انقلابی، با پافشاری و مطالبه جمهوری اسلامی و به علت آتش زدن مسجدالاقصی به دست صهیونیستها و با هدف مقابله امت اسلام با رژیم صهیونیستی، در سازمان نفرانس اسلامی تصویب شد و باید با همین نگاه، آن را مورد توجه قرار داد.
اردو جهادی مجمع ادوار بسیج دانشجویی خراسان شمالی
خیلی از کسانی هم که در این ماجرا دخیل‌اند شاید خودشان صرفاً بحث را تکنیکی و استراتژیک می‌بینند. چنین عمقی برای قضیه، نمی‌بینند. "آقا یک مسئله ساده سیاسی است، یک مذاکره‌ای صورت مي‌دهیم مثلاً، یک چیزی می دهیم، یک چیزی می گیریم". ولی بسیاری از کسانی که دارند قضایا را چه در خارج و چه در داخل دنبال می‌کنند، دقیقا هدف ایدئولوژیک و فرهنگی دارند. اینها دلشان برای لبخند موگرینی ده برابر لبخند ظریف غنج می زند.
زمانی که در رابطه با جهاد کبیر صحبت میکنیم و این آیه رو میخوانیم « فلا تطع الكافرين و جاهدهم به جهادا كبيرا » . فرقان/52 « پس از كافران پيروي نكن و به وسيله ي قرآن ( با ترك پيروي از آنان) با آنان به جهادي بزرگ بپرداز.» مراد و و مصداق روز کفار چیست ؟
مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی با انتشار گزارشی از ویرایش جدید لایحه برنامه ششم توسعه با اعلام اینکه بسیاری از ایرادات لایحه قبلی به‌قوت خود باقی است، کاستی های این لایحه را غیرقابل رفع دانست و خواستار عدم‌تصویب کلیات این لایحه در مجلس دهم شد.
خوش‌بینی به طرف مقابل در پایبندی به تعهداتش نیز رکن دیگری از پیش‌فرض‌های ضعیف طراحان قرارداد بوده است. مگر همین شرکت‌های خارجی نبودند که در دوران تحریم نفت، با دلایل واهی دست از کار کشیدند؟! چه‌بسا باز کشور متخاصم و استکباری، دست به تحریم‌های مجدد نفتی علیه جمهوری اسلامی بزند.
پیمان پولی دوجانبه یعنی، استفاده همزمان از 2 پول ملی کشورهای مبدا و مقصد در تجارت، سرمایه گذاری و تامین مالی دوجانبه به گونه ای که نیازی به ارزهای واسط نباشد.
از اول انقلاب تا امروز هر وقتی هر کاری را محول به مردم کردیم، آن کار پیش رفته است. هر کاری را انحصاری در اختیار مسئولان و رؤسا و مانند این‌ها قرار دادیم، کار متوقف مانده است.
حال یک سوال بنیادین پیش می آید و آن اینکه اصلا ما چرا توافق کردیم و چه چیز مسئولین ما را مجاب کرد که پشت میز مذاکره ای حاضر شوند که آن طرفش کشوری وجود دارد که دستانش به خون جوانان این مرز بوم آلوده است و در جنایت و دشمنی با ایران هیچ وقت کم نگذاشته آیا دلیلی غیر از رفع تحریم ها مد نظر دوستان بود
رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان خراسان شمالی از مناطق عملیاتی غرب و شمال‌غرب کشور بازدید کردند
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، مبانی انقلاب اسلامی را آثار و بیانات صریح امام خمینی(ره) خواندند و تأکید کردند: ایجاد خط فاصل با رأس جریان استکبار یعنی امریکا از مهمترین مبانی قطعیِ امام بزرگوار ماست و این مسئله جای هیچگونه مسامحه و سهل‌انگاری ندارد.
بد عهدی آمریکا در قضیه «برجام» و حضور پرجنایتش در تحولات منطقه، همگی گویای آن است که باید بیش از گذشته آمریکا را «شیطان بزرگ» دانست و از آن تبری جست و با آن خصومت ورزید.
مجمع ادوار بسیج دانشجویی با نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی حجت الاسلام یعقوبی دیدار کردند.
هر گاه حکومت حقی برای نجات بشریت قد علم نمود در برابر آن جریانهای باطل، ظالم، سلطه‌جو و جریانهایی که منافع و موقعیت مادی و نامشروع خود را در خطر می‌دیدیدند به مقابله با آن برخاستند.
مجید مجیدی تاکید کرد: محرومیتی که در روستای سیمون قلعه دیدم، غیر قابل تحمل است و قلبم به درد آمده، نمی‌دانم کسانی که دست درازی‌های نجومی به بیت‌المال می کنند، چه جوابی برای محرومان و مستضعفان کشور دارند.
ایرانی که در دیکتاتوری پهلوی، «وابسته، عقب افتاده و ذلیل امریکا و انگلیس» بود، اکنون به کشوری عزیز و مقتدر تبدیل شده که قدرتهای بزرگ به چشم یک هماورد منطقه ای به او می نگرند و در تلاشند بر ظرفیتها و امکانات او در منطقه مسلط شوند که البته نمی توانند.
♦️حج خونین در مرداد 1366: 🔹شهادت 400 نفر از حجاج ایرانی در مرداد 1366 سرآغاز فشارهای منطقه‌ای و بین‌المللی برای پذیرش قطعنامه 598 و تغییر رفتار ایران بود که در ادامه با اقدامات ایذایی عربستان و آمریکا در خلیج فارس، شکل جدی تری به خود گرفت.
با توجه به اشتباه سخنران در گفتن چنین سخنانی و همچنین سابقه فرد یاد شده در حمایت از قوای مسلح، چرا فیلمی یک دقیقه ای و بریده شده از آرشیو ۶ سال پیش به صورت ناگهانی و خودجوش (!) بازنشر می‌شود
رئیس سازمان سیا در اجلاس امنیتی «اسپن» با تمجید از عملکرد «حسن روحانی» رئیس‌جمهوری ایران، گفت: واشنگتن در یک سال باقی مانده تا انتخابات، به دقت اوضاع ایران را تحت نظر خواهد داشت.
پیرامون صحنه آرایی انتخابات 96 و حضور آقای دکتر احمدی نژاد، گمانه زنی های فراوانی انجام می شه...
بعد از فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند دانشجویان مواضع خودشان را در خطبه های نماز جمعه اعلام بکنند این هفته در نماز جمعه بجنورد یاسر فرهادی مسئول حوزه شهید تهرانی مقدم بسیج دانشجویی به سخنرانی پرداخت
تلاش هاي پنهان براي تحقق مقدمات برجام منطقه اي با جديت ادامه دارد.
چهل و سومین هفته‌نامه خبری-تبیینی خط حزب‌الله با سرمقاله‌ای درباره دلایل شکست نهضت مشروطه و خبری درخصوص نظر رهبر معظم انقلاب درباره فیلم تحسین شده «ایستاده در غبار» منتشر شد.
پس از گذشت قریب به ۴ روز از انتشار این نامه ها هنوز هیچ کدام از مسئولین استانی فیش حقوقی خود را منتشر نکرده اند.
بعد از توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر سخنرانی دانشجویان در اجتماعات علی‌الخصوص نماز جمعه، این هفته،یاسر فرهادی دانشجوی دانشگاه دانشگاه پیام نور به نمایندگی از بسیج دانشجویی خراسان شمالی در پیش از خطبه های نماز جمعه بجنورد سخنرانی خواهد کرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سینمای انقلاب با انتقال پیام تمدن اسلامی زرادخانه‌ای است که تولید قدرت می‌کند، گفت: مزاحمت برای هنرمندان انقلابی به دلیل احساس خطر دشمن است.
از این رو برای شفاف سازی بیشتر فضا ، نامه ای به15 مسئول استان ارسال کردیم، که در این نامه از مسولان خواستیم تا به صورت داوطلبانه فیش های حقوقی خود را رسانه ای کنند تا شبهاتی را که در ذهن های مردم ایجاد شده رفع گردد.
در این رابطه با دعوت از نمایندگان دو طیف فکری از تشکل های دانشجویی دانشگاه های استان یعنی امیر حسین شادمان پور دبیر انجمن اسلامی دانشگاه دولتی و امیر محمد پروان دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشگاه آزاد و همچنین جواد پاک دبیر شورای تبین مواضع بسیج دانشجویی و علی سعیدی دانشجوی فعال سیاسی برنامه ریزی مناظره صورت گرفت.
پست‌مدرنیسم درعین‌حال که با وجه مدرنیته‌ستیز انقلاب اسلامی همراهی دارد، اما آنجا که انقلاب صبغه‌ و سامان دینی و معنوی و وجه ایجابیِ اسلامی خود را نشان داده است و به‌ویژه تبعیت خود از احکام اخلاقی و حقوقی اسلامی را نشان می‌دهد، با آن به مخالفت برمی‌خیزد.
مسئولین گروه های جهادی استان خراسان شمالی در ایین افتتاحیه اردوهای جهادی به دیدار امام جمعه شهرستان بجنورد رفتند وبا تجدید میثاق باقائم مقام نماینده ولی فقیه در استان عازم جبهه های جهاد اکبر شدند.
اسناد مربوط به اطلاعیه تکمیل ظرفیت آزمون ورودی دکترای تخصصی سال 1392 ، نشان می‌دهد که دانشگاه گیلان در دوره شبانه‌اش هیچ پذیرشی نداشته، بنابراین ادعای سازمان سنجش از اساس باطل است.
در این همین راستا اطلاعات سپاه اقدام به دستگیری یکی از متهمین فساد اقتصادی کرده است که جا دارد از این اقدام به موقع و انقلابی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکر ویژه کرد،حقیقتا سپاه همیشه و بطور شایسته از انقلاب پاسداری کرده ودردفاع از حقوق مردم هم که رکن انقلاب هستند کوتاهی نکرده است.
دو فرضیه در این ماجرا وجود دارد یکی این که مسئولین وزرات امورخارجه از این موضوع اطلاعی ندارندو یا اینکه نگران قراردادهای نفتی فی مابین ایران و هندوستان بوده و در بحبوحه ی تسویه حساب های مالی هیچ گاه خود را به چنین ریسکی ( بخوانید دفاع از مظلوم) که علت اصلی پیدایش انقلاب اسلامی است نمی اندازند
با توجه به تعاریف، شاخص ها، وضعیت فعلی و آسیب های وارده بر طرح مناطق آزاد و ویژه اقتصادی موجود، لایحه ی در دست اقدام جهت تصویب در مجلس شورای اسلامی توسط نمایندگان محترم توجیه قانع کننده ای ندارد و ظن آن می­رود که امکان سو استفاده از این لایحه در جهت منافع غیر مرتبط با آبادانی اقتصادی ایجاد شود.
و حال نیز من فکر میکنم یک زن غیرتمند ایرانی بهتر است از ده مدیر خودباخته و شیفته ی خارج که تولید ملی را با نگاه حقیر خود به مسلخ نابودی میبرند...
- آیا نامه¬ای که آقای هاشمی خدمت امام آورد و در آن به عدم توانایی مجموعه های نظامی و دولتی برای ادامه دادن جنگ اشاره کرده بود، امام را مجاب به پذیرش قطعنامه نمود؟
حالا در حلّ این اختلافات، فرض بفرمایید که ملّت ایران مجبور باشد از اصول خود صرف‌نظر کند، از خطّ قرمزهای خود هم صرف‌نظر کند، بکند؛ طرف مقابل از اصول خود و ارزشهای خود تنازل نمیکند لکن اگر لازم شد، ما باید تنازل کنیم تا مشکلات را برطرف کنیم؛
این کودتا هم نتیجه عدم ثبات و نوسان در حکم رانی است که باعت شده است که عوامل امریکایی دست به کودتا بزنند.
سازمان امور مالیاتی کشور با دریافت تدریجی این دسته از اطلاعات به شیوه های گوناگون و طی برنامه ریزی منظم، اقدام به کد گذاری و تعیین وضعیت اطلاعات نموده و هر دسته از اطلاعات تعیین وضعیت شده را جهت برداشت و استناد در اختیار همکاران گروههای خدمات و رسیدگی مالیات قرار می دهد
رهبر معظم انقلاب اسلامی طی حکمی عضویت 3 تن از فقهای شورای نگهبان قانون اساسی را تمدید کردند.
رییس کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: پیکرهای پاک ۱۳۵ شهید تازه تفحص شده دوران جنگ تحمیلی در ۲۱ استان کشور تشییع و به خاک سپرده می شود.
رئیس مرکز مطالعات استراتژیک «امان» با اشاره به تجربه حزب الله در نبرد سوریه گفت که حزب‌الله در جنگی آتی با اسرائیل میتواند مساحت قابل‌توجهی از شمال فلسطین را آزاد کند
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء (ص) گفت: استکبار بداند ‌قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران هیچ‌گاه تقلیل‌پذیر نیست و از بین نیز نخواهد رفت و آن‌ها نمی‌توانند در مقابل قدرت مردم ایران ایستادگی کنند.
می‌گفتند: «باید گوش به زنگ سخنان رهبری باشیم. ما مدیون خون شهدا هستیم، نمی‌دانم چرا بعضی افراد خودشان را طلبکار نظام می‌دانند». بدحجابی‌های جامعه هم حالشان را بد می‌کرد.
یکسال از مهمترین توافق تاریخ ملت ایران برابر 1+5 گذشت و آنچه بیش از هرچیز خودنمایی می کند ، تجربه مردمی در برابر آمریکا بعنوان دشمن ابدی و مصداق اتم استکبار است . توافقی که هرگز باعث بهبود شرایط زندگی مردم نشد بلکه عامل اصلی رکود و مشکلات حوزه بانکی و اقتصادی ایران نیز شده است .
بازیگران: کلفت- کویتچی- مردم خوش باور - جوانان انقلابی «صحنه تاریک است در گوشه ای از صحنه صدای به هم خوردن تعدادی کلید می آید صدا بیشتر میشود مردی در گوشه ی صحنه ایستاده و میگوید ۱۰۰ روزه درستش می کنم»
مجمع ادوار بسیج دانشجویی با هدف کلان سازماندهی_فارغ_التحصیلان این تشکل مقدس کار خود را آغاز کرد و مهمترین دغدغه ای که باعث شکل گیری آن بودرها نشدن نیروهایی که در خلال فعالیت های متنوع و مهم، به سطح بالایی از توانمندی رسیده بودند و بکارگیری آنان در فعالیت های بزرگ تر و مهم تر بعد از خروج از دانشگاه بود.
با توجه به اینکه مجموعه بیانات رهبر انقلاب تعیین‌کننده‌ی مسیر حرکت انقلاب اسلامی و ترسیم‌کننده‌ی جهت‌گیری مطلوب و لازم اجتماع در برهه‌های مختلف زمانی است، لذا بهره‌برداری از این بیانات نیز باید «نظام‌مند» و «هدفمند» باشد. از قضا رهبر انقلاب مشابه همین دغدغه را نسبت به بیانات امام راحل رجمه‌الله‌علیه دارند و مواجهه با بیانات امام را به‌عهده‌ی دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی می‌گذارند
جنگ نرم به ابزارها و امکاناتی نیاز دارد تا بتواند به اهداف خود جامه عمل بپوشاند
توافق با ftaf اقتدار نظامی ما را در منطقه و تمام دستاوردهای انقلاب اسلامی را که در طول این 37 که به برکت شهدای دفاع مقدس ومدافعان حرم به دست آمده است به باد می دهد.
این ماه، ماه ضیافت الهی بود. ضیافت الهی، پذیرایی الهی را با خود دارد؛ و پذیرایی الهی در این ماه، نورانیّت دلها است، مغفرت گناهان است، توفیق کارهای بزرگ و نیکو است.
همزمان با پایان یافتن یک ماه روزه‌داری و فرارسیدن عید سعید فطر، چهلمین شماره خط حزب‌الله با «آماده باش برای جنگ احزاب» منتشر شد.
گسترش عمليات هاي تروريستي در جدار مرز ايران از حيث امنيتي كم اهميت ولي به لحاظ سياسي مهم است.
سربازان وظیفه شهید جواد ترقی اوغاز از شیروان و رضا ایرانی از روستای لنگر مانه و سملقان از شهدای خراسان شمالی در درگیری دیروز منطقه پیشین شهرستان سرباز سیستان و بلوچستان هستند.
عضو سابق شورای حقوق و دستمزد گفت: در حالی که حقوق مدیران رده بالا در دولت طبق مصوبه هیأت دولت و غیر قانونی و ۲۰۰ درصد افزایش یافت، اما مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی یک هفتم مبلغ قانونی پرداخت می‌شود.
نماز عید سعید فطر به امامت حجت الاسلام و المسلمین یعقوبی در خیابان مصلای بجنورد برگزار شد
پیرامون عملیات تروریستی در عربستان فرضیه‌های متعددی مطرح است. اما دو فرضیه از شواهد و قرائن بیشتری برای اثبات برخوردار است.
یک کارشناس مسائل راهبردی گفت: جدی نگرفتن شورای عالی فضای مجازی توسط دولت محترم و تشکیل دیر به دیر جلسات این شورا، در حکم عقب‌نشینی از یک سرزمین، آنهم بدون مقاومت است و خسارتهای جبران ناپذیری دارذ.
سازمان بسیج علمی ،پژوهشی و فناوری از مخترعین ، مبتکرین و محققین در قالب حمایت های مالی می کند
در یك تعریف کامل تر می توان گفت، جنگ نرم یك اقدام پیچیده و پنهان متشکل از عملیات های سیاسی، فرهنگی و اطلاعاتی توسط قدرت های بزرگ جهان برای ایجاد تغییرات دلخواه و مطلوب در کشورهای هدف است.
رییس‌جمهور در بیانیه‌ای خطاب به مردم در مورد پرداخت‌های نا متعارف به برخی مدیران، با تأکید بر این که «با کسی عقد اخوت نبسته‌ام»، تمام دستگاه‌ها را موظف کرد تا « تمام حقوق و مزایای دریافتی کلیه مقامات کشوری و لشکری را به صورت حداقل و حداکثر دستمزد و پرداختی ماهانه در سایت وزارتخانه یا سازمان ذی‌ربط، و همچنین در سایت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور برای آگاهی عموم درج نمایند
! ما که می فهمیم در خیلی از مسائل امروز جامعه، آرامش، حاکی از بر وفق مراد بودن اوضاع در آن امر نیست. چه بسا این آرامش، همان دوره ی گذار از یک حالت به حالت دیگر در آن امر باشد، و چه بساتر اینکه این آرامش، چیزی از جنس همان آرامش قبل از طوفان باشد.
خبرنگار ما سراغ چند تن از دانشجویانی رفته که با هدف حمایت از تولیدات داخلی و کمک به اقتصاد جامعه تصمیم گرفته‌اند گوشی‌های خارجی خود را کنار بگذارند و از گوشی ایرانی استفاده کنند.
سردار سعید قاسمی می‌گوید: ما به نقاط ویژه‌ای در پرونده 4 دیپلمات رسیده‌ایم که پای خیلی‌ها گیر است، خیلی‌ از شخصیت‌ها و چهره‌ها در ایران و در لبنان در این پرونده پای‌شان گیر است، ما به این مسئله رسیده‌ایم و سند هم داریم.
«نفوذ» در افکار و عقاید مردم بخصوص جوانان و سیطره بر افکار و اعتقادات جامعه، پروژه‌ای بود که از همان دوران پایان جنگ به دست دشمنان و در رأس آن‌ها آمریکا، کلید خورد. شکی نیست که امروز، امواج تبلیغاتی پیچیده و دستگاه‌های تبلیغاتی دشمن با تمام توان علیه قدرت عقیدتی و فرهنگی نظام اسلامی متمرکز شده است.
وظیفه‌ی انقلابی و قانونی شما آن است که مجلس را سنگری استوار در برابر ترفند و فسون و افزون‌خواهی گستاخانه‌ی استکبار و نقطه‌ی اتکای درخشانِ مردم مؤمن و انقلابی بسازید.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: ایستادگی ایران در برابر تکفیری‌ها مانع تشکیل حکومت داعش در سوریه شد.
مراسم بزرگداشت شهدای مدافع حرم(عباس تباران) صبح امروز با حضور دکتر میرزاده و خانواده شهدای دانشجو و فارغ التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی در کتابخانه مرکزی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد.
دانشگاه ازاد بجنورد تریبون ازادی ،با موضوع راه حل رفع مشکلات معیشتی مردم؛برجام یا اقتصاد مقاومتی؟ را برگزار کرد.
از 129 واحد صنعتی که داریم حدود 23 درصد واحد های صنعتی از نظر ما تعطیل است حتی چراغ هایشا ن هم تعطیل است.فقط 13 درصد واحد های صنعتی با ظرفیت مناسبی فعال هستند.64 درصد واحد های صعنتی کوچک با ظرفیت پایین کار می کنند معمولا به صورت هر چند روز یا هر چند ماه یکبار تولید می کنند.
هنوز سیاست مدران بسیاری حاضراند به بهانه پیشرفت و توسعه کشورشان، هم رنگ و هم صدا با تمدن غرب بشوند. برای هر تمدنی هیچ چیز زیان بار تر از آن نیست که تئوریسن های آن تمدن را علیه نظام بشورند و مبانی و اهداف تمدن را انکار کنند و زیر سوال ببرند.
پیشرفت فرهنگی (معنوی) که متناسب با آداب و رسوم مردم یک سرزمین نباشد را نمی توان پیشرفت کامل و متناسب با مبانی رشد دانست
بهائيت فرقه ای ضاله و صهیونیستی است که تشکیلات آن زیر نظر مرکز اداری و روحانی بهائیان واقع در شهر حیفا (در فلسطین اشغالی) که به «بیت العدل اعظم الهی » موسوم است؛ اداره می گردد
مسئول بسیج دانشجویی واحد خواهران دانشگاه دولتی بجنورد بیان کرد: دومین دورهمی خواهران با فاصله دو ماه و نیم بار دیگر در دانشگاه دولتی بجنورد برگزار شد.
سنت الهی است که خدا اجازه نمیدهد کسانی که با تردید جبهه حق را یاری می کنند تا اخر خط بیایند خدا در یک جایی مشت این ها را باز می کند.
حوزه دومی که بنده به عنوان مدیری که 28 سال سابقه کاری دارم این است که ، وظایف مدیریتی که شامل سازماندهی ، هماهنگی،کنترل و نظارت است همیشه ان وظیفه ای که عقیم می ماند بحث کنترل و نظارت است که با تغییر مدیران و سیاست گذاران دچار اسیب می شود.
بسیجیان دانشگاه دولتی بجنورد هم قسم شدند تا در صورت وجود کالای داخلی،از خرید کالای مشابه خارجی امتناع کنند.
فردا از ساعت 15:30 دقیقه همایشی با موضوع انقلاب اسلامی و تهدیدهای پیش رو در سالن بصیرت دانشگاه پیام نور برگزار می شود
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مجتمع آموزش عالی اسفراین گفت: تجمع دانشجویان مجتمع آموزش عالی اسفراین در اعتراض به مشکلات صنفی که روز گذشته با همکاری انجمن اسلامی صورت گرفت، با برخورد سرد مسئول امور دانشجویی همراه شد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، همه مسؤولان و مردم را به مراقبت از وحدت موجود در کشور فراخواندند و فرمودند: ایجاد دو جریانی، دو فرقه‌ای و دوقطبی از ضربه‌های مهلکی است که دشمن به‌ دنبال آن است.
بحث مهم اسلام انقلابی یعنی نقطه تمایز اسلام ناب و اسلام امریکایی ان چیزی بود که توسط ایشان نقد شد و عملا با رد اسلام انقلابی اسلام امریکایی توسط مقام رسمی نظام معرفی میشود.
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی عنوان کرد: با وجود هماهنگی‌های قبلی آقای یحیی نیکدل مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان خراسان شمالی از حضور در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی سر باز زد.
رضایتمندی مردم با رسیدگی بیشتر مسئولین به معیشت شهروندان حاصل می‌شود اگر مسئولین به مردم توجه کنند و مشکلات رفاهی آن‌ها را حل کنند اعتماد افراد جامعه نسبت به نظام بیشتر خواهد شد.
کرسی آزاداندیشی باموضوع حمایت از کالای ایرانی وتحریم کالای خارجی،امروز درسالن ابوترابی دانشگاه پیام نوربرگزار شد.
قدیمی‌ها می‌گفتند آنهایی که می‌خواهند «یک شبه ره صد ساله را بروند»، اما سر از ناکجا آباد درمی‌آورند. ناکجاآبادی که اسم مدرنش شده «network marketing» یا «بازاریابی شبکه‌ای». اما پشت پرده این نام شیک و جذاب چه خبر است؟
رهبر معظم رهبری در سخنرانی نوروزی خود به ده راهکار اشاره نمودند که یکی از راهکارهای ایشان توسعه شرکت های دانش بنیان بود
به مناسب فرا رسیدن عید مبعث، دوباره بنا داریم جشن های بدون گناه را برگزار کنیم.
اردو تشکیلاتی مسئولین بسیج دانشجویی استان خراسان شمالی در اردوگاه امام رضا علیه السلام برگزار شد.
مسئله کنسرت ها چند صباحی می باشد که به عنوان مهم ترین چالش میان شبه روشنفکران و بدنه حزب اللهی جامعه مطرح شده است.
یکی از درامدهای پاک که در تمام جهان هم مرسوم است درامدهای مالیاتی است.یکی از پایه های مهم اقتصاد مقاومتی مالیات است.
امروز زمان آن رسیده که بیش از آنکه به سیاستمداران خرده‌پا و سیاست‌زدگی روزمره برای حل گره‌های جامعه‌مان توجه نشان دهیم، به «کیستیِ روشنفکر مسلمان» بیاندیشیم؛
رمضان عبدالله و هیات همراه امروز با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دیدار کردند.
دانشجویان موافق برجام و مخالف برجام،در یک کرسی آزاد اندیشی بصورت دقیق به بیان نظرات خود پیرامون توافقات اخیر و فرجام آن یعنی برجام پرداختند.
رئیس مؤسسه آموزش و پژوهشی امام‌ خمینی(ره) با تشریح حوزه انقلابی و تمدن اسلامی و نسبت میان این دو، حوزه انقلابی را مبنای ایجاد تمدن اسلامی دانست.
جنبش دانشجویی درنظر دارد سلسله نشست های مطالبه گری با حضور مدیران کل و مدیران ارشد ادارات مختلف که مربوط به حوزه اقتصاد مقاومتی میباشندرا برگزارکند .
امروز دولت مردان ما اگر به مسئله اقتصاد مقاومتی توجه عینی و عملی نداشته باشند،یا نسبت به نظام اسلامی خیانت کرده اند یا جهالت بزرگی صورت گرفته است.
یکی از مهم ترین جلساتی که در دوره تشکیلاتی فردای انقلاب بسیج دانشجویی استان خراسان شمالی برگزار شد،بررسی موضوع مهم تشکیلات پذیری و ایجاد یک شبکه قوی انقلابی در دل دانشگاه ها،بود.
تجلی اقتصاد مقاومتی در سبک زندگی آحاد ملت، معنای دیگری از اقتصاد مردمی است، به این معنی که ملت، فلسفه احکام وگزاره های اقتصادی اسلام را به درستی درک و در اجرای آن اهتمام لازم را به کار ببندند.
از مسئولین ذیربط استان تقاضی داربم که سریعاً نسبت به ابطال مجوز برگزاری اینگونه مراسمات که دل امت شهیدپرور و ولایتمدار استان خراسان شمالی را جریحه دار می کند حداقل تا زمان تصمیم گیری در این باب،اقدام عاجلانه نموده .
درخواست دانشجویان در این تجمعات،مقابله دستگاه دیپلماسی با اقدامات خصمانه آمریکا در قبال برجام و ارائه گزارش به مردم ایران بوده است.
در طی مراسمی معتکفین دانشجو اعتراض خود را نسبت به بلوکه شدن اموال ایران نشان دادند.
وقتی رییس کل بانک مرکزی آن هم در اجلاس پولی در کشور دشمن(امریکا) و مقابل دوربین های رسانه های دنیا و پس از ساعت ها مذاکره با همتای امریکایی خود می گوید : Almost Nothing …مفهومی جز خسارت محض !ندارد
،بسیج دانشجویی استان خراسان شمالی،در بیانیه ای سالروز شکست مفتضحانه آمریکا در واقعه صحرای طبس را پاسداشت.علاوه بر این نکاتی را نیز در خصوص دشمنی های امروز آمریکا در قبال ملت ایران،اعم از نقض برجام،تصاحب اموال جمهوری اسلامی و...را به مسئولین دولتی مذکر گردید.
با توجه به بدعهدی های مکرر و پی در پی امریکا در برجام و هم چنین بلوکه کردن نامشروع وغیرقانونی اموال ملت ایران بنا داریم تا در مرکز شهر تجمع اعتراض امیزی را داشته باشیم.
در مراسم اعتکاف دانشجویان استان خراسان شمالی کرسی ازاد اندیشی با موضوع اقتصاد مقاومتی برگزار شد.
مراسم اعتکاف دانشجویان در مسجد دانشگاه ازاد بجنورد
مراسم معنوی اعتکاف دانشجویان خراسان شمالی در مسجد دانشگاه ازاد بجنورد در حالی برگزاری است.
تا کنون بر اساس آماری که در سایت ثبت نام شده است وضعیت گویای این است که نسبت به سال گذشته رشد بیش از 30 درصدی را شاهد هستیم
رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: با وجود تهدیدهای عملی و تبلیغاتی فراوان، امروز حزب‌الله لبنان پیکره رشید خود را در دنیای اسلام نشان می‌دهد.
صبح امروز مسئولین بسیج دانشجویی،مسئولین بسیج اساتید استان و هم چنین مسئول حوزه هنری با امام جمعه شهرستان حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی در خصوص شعار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل دیدار داشتند.
نظر به اهمیت این موضوع از جنابعالی به عنوان نفر اول تصمیم گیرنده در سطح استان دعوت به عمل می اید تا با همراهی جنبش دانشجویی استان برای حل مشکلات جزئی باقی مانده ی ساکنان این شهرک به این مکان رفته و مشکلات مردم را حضورا مورد ارزیابی قرار دهیم
آقای روحانی در سمنان تلاش کرد با تصویرسازی کاذب و #بزک_برجام، آثار و تبعات اظهارات آقای سیف را خنثی نمایید.
برخی گزارش ها حاکی از آن هستند که پس از افزایش شمار اعضای کانال شبکه المسیره به بیش از ۶۵ هزار نفر، تلگرام اقدام به مسدود کردن آن کرده است.این در حالیست که پیش‌تر نیز پخش شبکه المسیره بر روی ماهواره «نایل ست» متوقف شده بود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: با غیرت دینی حماسه والفجرها خلق می‌شد، با غیرت دینی کربلای یک خلق می‌شد که دشمن نه تنها پیشنهاد کربلای 2 و 3 نمی‌داد بلکه نگران حماسه‌هایی چون کربلای 5 بود.
اگر نقش ملت در نسبت به اقتصاد مقاومتی به درستی تبیین شد و از چگونگی حرکت در مسیر به درستی صحبت شد و شرایطی فراهم شد تا مردم در آن فضا به خودآگاهی از ایفای نقش در اقتصاد مقاومتی برسند، تحول اقتصادی در آینده نزدیک رقم خواهد خورد
فارغ از برنامه باقر نمازی مبتنی بر «نفوذ دولتی و تغییر مدنی جامعه ایرانی»، مهم است که بدانیم آیا تغییرات اجتماعی مذکور پس از به دام افتادن نمازی در فرودگاه امام خمینی و افشای ماهیت اقدامات ضد ایرانی وی در کشورمان پایان پذیرفته است؟
اقتصاد مقاومتی یعنی آن اقتصادی که در شرایط فشار و تحریم و دشمنی های شدید می تواند تعیین کننده رشد و شکوفایی کشور باشد.»
در این بین اعتراف مهیب اقای سیف که واقعا جا دارد تا از ان تقدیر و تشکر کرد،جای بسی تاسف وناراحتی دارد زیرا برجام تا الان برای ما خسارت محض بوده است.
رئیس بانک مرکزی ایران در مصاحبه با تلویزیون بلومبرگ تصریح کرده برجام تا کنون «تقریباً هیچ» دستاورد اقتصادی برای ایران نداشته است.
تعداد دواتوبوس خواهرویک اتوبوس برادر که به ترتیب درتاریخ 18و20اردیبهشت ماه برای بازدید ازنمایشگاه کتاب به سمت تهران اعزام خواهند شد.
آرسنی یاتسنیوک، سیاستمدار 41 ساله غربگرا، ضدروس و مخاصمه جوی اوکراین طبق نظر آگاهان و تحلیل‌گران بسیاری، شاگرد و دست‌پرورده معاون اروپا و اوراسیای وزارت خارجه آمریکا، «ویکتوریا نولان» بود، روز یکشنبه، پس از ماه‌ها کشمکش، استعفاء داد.
اگر دشمن در عملیات نفوذ موفق شود، نتیجه‌اش شاکله‌ای از نظام جمهوری اسلامی است که در آن روح انقلاب اسلامی و اصول انقلاب دیگر وجود نخواهد داشت.
قاسم سلیمانی، سرکرده مردان حیرت انگیزی است که «مدافع حرم» خوانده شده اند اما خود می گویند، نوکر و پیشکار «آن یگانه مدافع حرم» اند
آری تاریخ تکرار می شود ...دیروز یاسر ها و عمارها و بلال ها رفتند و امروز نریمان ها و حمید ها... و تاریخ را در سرزمین شیعه با خون رقم میزنند.دیدار تمام شد و ما تنها توانستیم همانند پیامبرمان ، این خانواده را به صبر و استواری بیشتردعوت کنیم؛ «صَبْراً یا آلِ یاسر، صَبْراً یا آلِ بِلال».
سروان شهید مرتضی زرهرند از مستشاران نیروی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سوریه به جمع شهدای مدافع حرم استان پیوست.
تاسیس هسته محیط زیست در بسیج دانشجویی دانشگاه ازاد بجنورد
پایگاه اطلاع رسانی khamenei.ir با توجه به حلول ماه رجب به بازخوانی توصیه‌های رهبر انقلاب درباره استفاده از این ماه پرداخته است
دیدار مسولین بسیج دانشجویی به همراه نهاد رهبری استان و مسئول بسیج اساتید با کاندیدا منتخب مردم در مجلس دهم
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: من از هر اقدامی که در دولت، مجلس و قوه قضاییه، در جهت منافع مردم و گشایش امور و حل مشکلات مردم باشد، جداً حمایت خواهم کرد.
ثبت نام بیست و یکمین دوره طرح ولایت از تاریخ 17 فروردین تا 12 اردیبهشت سال جاری انجام خواهد شد.
اظهارات دیشب عباس عراقچی در گفتگوی ویژه خبری به سرعت در فضای شبکه های اجتماعی بازتاب پیدا کرد و کاربران تلگرامی به تلاش عراقچی برای توجیه بدعهدی آمریکایی‌ها در اجرای برجام واکنش نشان دادند
نهال «جمهوری اسلامی» شاخۀ ایرانی شجرۀ طیبۀ انقلاب جهانی اسلام است که تاریخی به قدمت و عظمت اسلام دارد. انقلابی که سرآغازش از مکۀ مکرمه بود و ... اخیراً اقتدار مظلومان در مقابل ظالمان یکی دیگر از جلوه‌ها و جوانه‌هایش است که امروز بیش از هرکجا در یمن سر از خاک برآورده.../ ثانیا... آنهایی که انقلاب را نوعی شلوغ کردن تصور می‌کنند، طبیعتاً ترجیح می‌دهند قانون‌گذاران و مجریان قانون کمی ضد انقلاب باشند و به منطق ضدانقلاب‌ها در ادارۀ جامعه حق می‌دهند
رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس خبری بامداد شنبه گفت ایران برای پایبندی به «روح» توافق هسته‌‌ای باید آنچه به گفته وی «اقدامات تحریک‌آمیز» است را متوقف کند.
دیگر از فریادهای روشنگرانه‌اش در کرسی‌های آزاد اندیشی دانشگاه خبری نیست؛ با تواضع و اخلاص، خلعت نوکری مردم محروم به تن کرده و برای ساخت قلب فرهنگی «قراجه بایر» دست در استانبولی و خاک گچ دارد!
1- تمدن غرب با تمامیت خود به صحنه مبارزه وارد شده است، کاراز اقتصادی امروز دیگر بر سر منافع نیست بلکه بر سر وجود است، انکار مکتب اقتصادی غرب یعنی نقطه تمامیت تمدن غرب
معاون فرماندار شهرستان اسفراین از اردو جهادی دانشجویان دانشگاه ازادبجنورد در روستای قرجه بایر بازدید به عمل اورد.
حرکت جهادی دانشجویان بسیجی دانشگاه ازاد بجنورد در مناطق محروم شهرستان اسفراین در روستای قرجه بایر.
فعال بسیج دانشجویی دانشگاه بجنورد گفت: تعامل با دنیا در امتداد پیشرفت اقتصادی است نه خود آن، هیچ کشوری پیشرفت نکرد مگر ابتدا تولید را تقویت و شکوفایی اقتصادی را متکی به توان داخل جستجو کرد.
مسئول یک گروه جهادی بسیج دانشجویی بجنورد گفت: یادم نمی رود هنگام بسترشناسی، مردم عزیز منطقه می‌گفتند که ممکن است شما بعد از دیدن محرومیت‌های اینجا بروید و پشت سرتان را هم نگاه نکنید.
رهبر انقلاب در آستانه‌ی آغاز سال ۹۵، این سال را به نام سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری کردند و در سخنرانی در حرم مطهر رضوی ده اقدام اساسی اقتصاد مقاومتی را برای نجات کشور را برشمردند.
مسئولین بسیج دانشجویی استان به همراه جمعی از اساتید دانشگاههای اسفراین در آغاز سال نو به دیدار خانواده شهید مدافع حرم، محمدابراهیم توفیقیان رفتند.
سایت دفتر مقام معظم رهبری در بخش احکام روزانه فتاوای رهبر انقلاب درباره استفتائات آغاز سال جدید و ایام نوروز منتشر کرده است.
در آستانه سال سوم دولت به اصطلاح تدبیر و امید، جایگاه گذرنامه ایرانی با چند پله سقوط بعد از جیبوتی، آنگولا و میانمار، در رده 98 جهان قرار دارد.
رؤسای دانشگاه ها از کاروان دانشجویان خراسان شمالی به طور سرزده دیدار کردند.
در سرمقاله‌ی این شماره‌ی خط حزب‌الله، نسبت به تکرار ادبیات سیاسی دشمن در داخل کشور هشدار داده شده است. خط حزب‌الله، شماره‌ی بیست و چهارم خود را به ارواح طیبه‌ی شهدای گمنام تقدیم می‌کند.
اعزام سه دستگاه اتوبوس از دانشجویان خواهر پیام نور به راهیان نور
دومین شماره دو هفته نامه بسیج دانشجویی دانشگاه بجنورد،امروز منتشر شد.شما می توانید برای دانلود آن به این مطلب مراجعه نمایید
دوستانی که برای راه اندازی سامانه vodسر از پا نمی‌شناسند چرا کمی تلاش نمی‌کنند تا شبکه ملی اطلاعات زود تر راه اندازی شود؟ دوستان ما در شورای عالی فضای مجازی چه کار مهم تر دیگری دارند که این چنین سلانه سلانه و بی تفاوت جلسات شورا را برگزار می‌کنند؟!
یکی فرماندهان سپاه در حاشیه برگزاری رزمایش موشک گفته است: برخی با ایرباس فرانسوی عکس یادگاری گرفتند اما ما با محصولات بومی و ایرانی خودمان عکس می‌گیریم.
واقعیت این است که دولت روحانی با گذشت قریب به سه سال، با 3 ناکامی بزرگ مواجه شده است
بیش از اینکه تاخیر در ارائه برنامه ششم توسعه توسط دولت به مجلس را امری سیاسی بدانیم، تاخیر را نتیجه عدم تطابق برنامه ششم توسعه با اسناد بالادستی نظام و به ویژه«الگوی پیشرفت ایرانی - اسلامی» می‌دانیم.
دولت به جای اینکه در پی کاهش صادرات نفت خام باشد، اقدام اساسی خود را در بهبود فضای اقتصادی افزایش صادرات نفت می داند.این مساله بیانگر این نکته است که دولت هیچ برنامه ای برای اجرای اقتصادی مقاومتی ندارد.
امروز روزی است که گروهی اندک به ندای مولایشان لبیک می گویند و گروهی کثیر به بهانه های مختلف نه تنها لبیک می گویند ، بلکه در مقابل امام و مولای خود موضع می گیرند و امام را فردی عادی می دانند
یک اندیشکده آمریکایی مدعی شد شکست قابل توجه نیروهای اصولگرای ضد جریان اصلاحات با افزایش فرصت‌های اقتصادی خارجی تقویت یافته و منجر به ترغیب فعالیت‌های اصلاح طلبانه در ایران می‌شود.
هم‌زمان با روز درختکاری سه نهال به یاد شهدای مدافع حرم خراسان‌شمالی در بجنورد غرس شد.
ایشان بر این باورند که وظیفه‌‌ی ما به‌عنوان یک مسلمان، تلاش و مجاهدت در راستای تحقق «تمامیت اسلام» است و هرگز نباید به تلقی‌های محدود و اقلی از اسلام بسنده نمود. در این مطلب تلاش می‌شود در ابتدا دلایل قائلان به «اسلام حداقلی» بیان شده و سپس به نقد و بررسی آن‌ها پرداخته شود.
«آلن گودمن» که سابقه جاسوسی علمی در سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) را دارد پس از سفر به ایران و بازدید از پژوهشگاه‌های و دانشگاه‌های کشورمان گفت:«حسن‌نیت به‌شدت زیادی در فضای آموزشی ایران نسبت به آمریکا موج می‌زند! این وضعیت، سنگ بنایی است که می‌توان همکاری‌های جدید آموزشی را بر آن استوار کرد.»
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: یک بار سفر راهیان نور برای یک انسان کافیست که او را نورانی کند و در همه ابعاد حیات طیبه اش اورا رشد دهد.
درست روزی که بنا بود این محکوم فتنه وارد استان شود جمعیتی بسیار زیاد که در بین آنها هیئتی ها، دانشجویان، خانواده شهدا و ایثارگران حضور داشتند مقابل استانداری تجمع کردند اعتراض خود به حضور این فرد را اعلام کردند.
حضور مخفیانه آقای هاشمی رفسنجانی و سید حسن خمینی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد با حواشی تاسف باری همراه شد.از این حواشی میتوانیم به مشت و فشاری اشاره کنیم که توسط محافظان وی به دانشجویان و حاضرین عنایت شد!
جبهه مومن انقلاب می بایست بلافاصله موقعیت خود را در محورهای عملیات انجام گرفته بازیابی نماید و سپس به فهم و درک موقعیت و اقدامات دشمن اهتمام داشته باشد.
معاونت علمی بسیج دانشجویی خراسان شمالی از برگزاری نهمین دوره از جشنواره علمی مبتکرین بسیج دانشجویی در بجنورد خبر داد.
اینجانب وظیفه‌ی خود می‌دانم که از این لبیک عمومی به فراخوان نظام اسلامی سپاسگزاری کنم و پاداش و هدایت الهی برای مردمی که این جمعه‌ی پر کار و پر شکوه را آفریدند مسألت نمایم.
شكست اعتداليون در سراسر كشور خصوصا براي حسن روحاني خبر بدي است چرا كه عن قريب در خرداد ٩٦ بايد از سراسر كشور راي بگيرد نه تهراني ها.
:هدف از برگزاری این جشنواره را پیگیری منویات حضرت اقا در بیان سبک زندگی وهم چنین شناسایی نیروهای مستعد وتوانمند برای بکارگیری در عرصه های مختلف هنری دانست
بسیج دانشجویی خراسان شمالی طی بیانیه ای ضمن تبریک حضور حماسی مردم خطاب به نامزد های پیروز اعلام کرد: می بایست مستمند ترین شخص حوزه انتخابیه در دهکوره ها و حاشیه ها برای شما از اعضای خانواده تان عزیز تر و مهم تر باشد.
تا لحظاتی دیگر انتخابات به اتمام می رسد و متعاقب آن زمان جشن پیروزی انقلاب، ولایت و مردم آغاز می شود.
رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی از میزان مشارکت 71 درصدی واجدان شرایط رأی در پای صندوق های آرای خراسان شمالی برای دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان خبر داد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح‌ امروز در نخستین دقایق‌ آغاز رأی‌ گیری‌ انتخابات دهمین دوره‌ مجلس‌ شورای‌ اسلامی‌ و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری آرای خود را به‌ صندوق‌ انداختند.
سوزان رایس مسئولیت هماهنگی جلسات مشترک دو ماهه اخیر سیا و موساد درباره انتخابات ایران را بر عهده داشته و نتایج و خروجی این جلسات را به صورت محرمانه به کمیته اطلاعاتی سنا ارائه کرده است
با یادداشت‌برداری یا ذخیره این صفحه روی گوشی یا تبلت خود می‌توانید هنگام نگارش اسامی نامزدهای مد نظر در شعب اخذ رأی، در وقت خود صرفه‌جویی کنید.
دستگیری محمدباقر نمازی با هدف کشف لایه‌های پیچیده شبکه فساد اقتصادی و اطلاعاتی گسترده مرتبط با انگلیس و آمریکا در ایران صورت گرفت. دو رسانه انگلیسی بی‌بی‌سی و رویترز تلاش کردند ضربه امنیتی بزرگ واردشده را تحریف کنند.
پارامترهای زیادی وجود دارد که نتیجه انتخابات روز 7 اسفند را معین خواهد کرد. می توان فهرست بلندی در این زمینه تهیه کرد: نحوه حمایت برندها و چهره های محبوب سیاسی، دینی و اجتماعی از کاندیداها، شهرت، تبلیغات انبوه در فضای واقعی و مجازی، تولید شوک، مداخله عوامل پیش بینی نشده و نهایتا الگوی رای دهی.
اگر مديريت عالم خلقت با حضرت ولى عصر عليه السّلام است و طبق روايات،وجود مبارك آن حضرت باعث امان و امنيت زمين است پس وجود اين همه جنگ‌ها، ويرانى‌ها،زلزله‌ها،سيل‌ها،بيمارى‌هاى مهلك وسختى‌ها و گرفتارى‌ها كه بر اهل زمين وارد مى‌شود و در برخى موارد شيعيان و محبان حضرت عليه السّلام نيز دچار آن مى‌شوند چه دليلى مى‌تواند داشته باشد؟
روز چهارشنبه بسیج دانشجویی استان با برگزاری همایش بصیرتی معیار به پیشواز انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی رفت.در این همایش که با حضور مسئولین بسیج دانشجویی استان برگزار گردید.
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خراسان شمالی طی بیانیه‌ای تحلیلی از آحاد ملت ایران جهت حضور حماسی در انتخابات دعوت و اعلام کرد: با انتخاب افرادی انقلابی و مورد غضب روباه پیر برای مجلسین چشم فتنه را در می‌آوریم.
لازمه مراقبت این است که اگر دشمن با هدف ایجاد دودستگی در مردم، از فلان گروه یا فرد تعریف می‌کند، بی‌درنگ ابراز بیزاری و در مقابل او موضع‌گیری شود.
نامزد های دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی،این بار میهمان دانشگاه های استان شدند تا در محیطی کاملا شفاف پاسخگوی سوالات دانشجویان شوند.
گزارش لحظه ای از سومین روز جلسات پرسش و پاسخ نامزد های انتخابات مجلس شورای اسلامی در دانشگاه ها
نامزد های دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی،این بار میهمان دانشگاه های استان شدند تا در محیطی کاملا شفاف پاسخگوی سوالات دانشجویان شوند.
غلب دولت ها در پی آن بوده‌اند که بی‌سر و صدا و بدون اعتراض نهادهای نظارتی از جمله مجلس شورای اسلامی برنامه‌های خود را به پیش برند‌‌‌.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه من از گفتن حقیقت خسته نخواهم شد و آن چیزهایی که احساس کنم باید با ملت در میان بگذارم خواهم گفت، فرمودند: دشمن درصدد است در انتخابات اعمال نفوذ کند.
فردا از ساعت12:30 دقیقه جلسه هماهنگی بین کاندیدها در دانشگاه دولتی بحنورد برای حضور در برنامه پرسش و پاسخ دانشجویی برگزار می شود.
حقیقتا ازدواج در روند تحصیلی تاثیر مثبت و شگرفی خواهد داشت، متاسفانه در جامعه نگرشی به وجود امده است که می گوید اگر ازدواج کنیم امکان دارد به لحاظ تحصیلی افت کنیم و دیگر نمی توانیم تحصیلات تکمیلی را ادامه بدهیم.
یادواره شهید فیروز حمیدی زاده با حضور خانواده و فرزندان شهید در مسجد دانشگاه آزاد برگزار می شود.
آیت الله مهمان نواز نماینده مجلس خبرگان رهبری در استان، مسلم محمد یاران دادستان بجنورد، حجت الاسلام احمدی فر مسئول ستاد اقامه نماز خراسان شمالی، مهدی الهی فرد مسئول جبهه پایداری استان، عبدالله امینی فر مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان، حجت الاسلام موسوی جاجرمی مسئول نهاد رهبری در دانشگاه های استان از این کمیته حمایت کردند
در آستانه سالروز میلاد حضرت زینب(س) خراسان شمالی یکی دیگر از فرزندان برومندش را تقدیم آستان مقدس حضرت زینب سلام الله علیها کرد.
بیستمین شماره «خط حزب‌الله» با عنوان «خطرِ گریز از اولویت‌ها» به مهمترین مسئله پیش روی انقلاب اسلامی یعنی اقتصاد مقاومتی و غفلت طولانی مسئولان نسبت به این موضوع پرداخته است.
سنگفرش خیابان های منتهی به محلهای راهپیمایی 22 بهمن در سراسر استان خراسان شمالی مملو از شور، شوق و شعور سیاسی و معنوی ملتی بیدار و استوار بود که هر نفر با سردادن شعاری از شعارهای انقلاب یاد و خاطره بهمن خونین 57 را زنده کرد.
لبخند به آمریکا و صمیمیت با او هیچ دردی را دوا نخواهد کرد بلکه بر دردها خواهد افزود، امروز نتیجه لبخند به آمریکا که در این دو سه سال انجام شد عقب گرد در عرصه های مختلف بود.
گویی ارزش ها برای بعضی به ظاهر اهل فرهنگ ما تغییر کرده است چه شده که خون شهدا رو فراموش کرده ایم؟
به‌جرئت می‌توانیم بگوییم که اگر ولایت‌فقیه وجود نداشت و رهبری منسجمی نبود، ما نیز به همان سرنوشت دچار می‌شدیم. در مواجهه‌ی قدرت‌های داخلی نیز ولایت‌فقیه بود که اوضاع را مدیریت کرد.
شرطی که غربی‌ها برای انتقال فناوری و سرمایه به ایران خواهند گذاشت، این است که باید از عمق استراتژیک خود عقب‌نشینی کنید.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه دیپلماسی‌ای که فضا را برای بیشترین امتیازگیری دشمن مهیا کند لایق نیست، گفت: در حین مذاکره با دشمن می‌گویند حتی آب خوردن‌ ما در گرو مذاکرات است یعنی وضع ما آنقدر خراب است که دشمن هر چه می‌خواهد می‌تواند از ما امتیاز بگیرد.
در پی شهادت دو تن از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای بجنورد و اندیمشک، میرزاده، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پیام‌های جداگانه‌ای، به خانواده ایشان تسلیت گفت.
حضرت امام تا لحظات واپسين زندگي، علي رغم اصرار و اهميتي كه مسؤلين سياسي وقت براي روابط با ليبي قائل بودند، از پذيرفتن معمر قذافي خودداري كرد! و اين تصميم را براي شاگرد باوفاي خود آيت الله موسوي اردبيلي چنين توجيه نمود: «او هنوز مسأله آقا موسي را حل نكرده است. چگونه او را بپذيرم»!
مسئولان به یاری پروردگار مشغول کار و تلاشند اما مراقب باشند که جنجالهای روزمره انتخاباتی آنها را سرگرم نکند و از پرداختن به مسائل مهم به ویژه اقتصاد غافل ننماید.
اولین بارقه و جرقه شکل گیری انقلاب اسلامی ایران از نهضت تحریم تنباکو و با جلوگیری از نفوذ فرنگیان شکل گرفت .
جریانی نگران این مشارکت است. نگران افزایش اعتبار ایران و جمهوری اسلامی است. این اعتبار مانند تنه‌ی درختی است که هر سال تنومندتر می‌شود و دیگر انداختن و قطع کردن آن درخت به همین آسانی‌ها نخواهد بود.
سردار محمد رضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین سخنران ویژه یوم الله 22بهمن در خراسان‌شمالی خواهد بود.
یکی از شگردهای هاشمی رفسنجانی در دوران معاصر و در هنگام تغییر ریل و چرخش‌های سیاسی، معرفی منتقدان و مخالفین خود با نام رادیکال است.
همواره عده ای در سناریویی نخ نما،مسموم کردن فضای انتخاباتی را از زمان بررسی صلاحیت های نامزدهای انتخابات توسط شورای نگهبان آغاز می کنند وبا پنجه انداحتن به سیمای نظام،فعالیت های خود را در زمان اعلام نتایج به اوج خود می رسانند
از شاخص های یک کاندید اصلح تا تذکر صریح به آقای هاشمی رفسنجانی
اهمیت میدانی و سیاسی مناطقی که دو شهید مدافع حرم بجنوردی در آزاد سازی آن نقش داشتند.
ناحیه بسیج دانشجویی استان خراسان شمالی به مناسبت ایام الله فجر مسابقات فوتسال برای اعضای شورای حوزه ها و پایگاه ها برگزار می کند.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه بجنورد گفت: به مناسبت دهه فجر فردا، ۱۸ بهمن تریبون آزادی با موضوع «نقد تشکل‌های اسلامی» در ایستگاه انتخابات دانشگاه برگزار می‌شود.
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور و آزاد بجنورد همزمان با تشییع دو تن از مدافعان حرم این استان که امروز وارد بجنورد شدند شهادت آنان را تبریک و تسلیت گفت.
معاون سازندگی بسیج دانشجویی خراسان شمالی از برگزاری اردوهای جهادی در مناطق محروم به مناسبت دهه فجر خبرداد
سردار نقدی گفت: ما نباید به کسی که از پادشاه بحرین و عربستان آدمکش پول گرفته ولو اینکه روحانی، سید و رئیس جمهور بوده باشد، افتخار کنیم زیرا یزد افتخاراتی مانند شهید صدوقی و آیت‌الله خاتمی دارد.
آیت الله مصباح یزدی با بیان این که من هم انتقاداتی به مسؤولان نظام دارم، گفت: آنچه اهمیت دارد حفظ اصل نظام است و باید هر کاری که می‌توانیم در جهت حفظ و تقویت نظام ولایت فقیه انجام دهیم زیرا اگر کلمات امام خمینی(ره) را هم مطالعه کنیم می‌بینیم که آن عاملی که باعث این تحول شد تکیه بر مفاهیم اسلام است نه تلاش های من و شما و دیگران.
سرلشکرجعفری گفت: به عنوان کارشناس نظامی اعلام می کنم که امروز هیچ دغدغه امنیتی و دفاعی نداریم اما دغدغه فرهنگی جای آنها را گرفته است.
شاه برای جلب حمایت‌های رئیس‌جمهور آمریکا، به‌ناچار باید اقداماتی در راستای برنامه‌ی اصلاحات مدنظر آمریکایی‌ها انجام می‌داد. شخصیت شاه به‌گونه‌ای شکل‌ گرفته بود که اقتدار خود را مدیون حمایت‌های آمریکا می‌دانست و با تکیه ‌بر آن‌ها، هویت و وجهه‌ی خاصی پیدا می‌کرد.
امروز در آستانه ی اتنخابات مهم مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی عده ای برای احیای جریان سیاسی مرده ی خود به دنبال شبهه افکنی و استفاده از تاکتیک تخریب نهاد های ناظر انتخابات هستند
دبیر ستاد دانشجویی گرامیداشت دهه مبارک فجر برنامه‌های دانشگاه‌های خراسان شمالی را برای این ایام تشریح کرد
از ماجرای مرخصی مهدی هاشمی تا پیگیری بازگرداندن خاوری به کشور و... در نود و یکمین نشست سخنگوی قوه قضائیه مطرح شد.
رهبر انقلاب صبح امروز با دست اندرکاران انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری دیدار کردند.
نواب را می‌توان يك نمونه بسيار خوب برای حرکت‌های سياسی سياستمداران الهی دانست نمونه‌ای كه خدا در محور فعالیت‌های او قرار داشت و همه‌چیز در دايره توحيد تفسير می‌شد
عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: متاسفانه علی‌رغم اخبار منتشر شده تحریم سوئیفیت همچنان پابرجاست و لغو آن دروغ است.
امروز کمیته دانشجویی ستاد بزرگداشت ایام‌الله دهه فجر در محل سالن جلسات ناحیه بسیج دانشجویی استان با حضور مسئولین دفاتر نهاد رهبری و معاونین فرهنگی دانشگاه‌های استان به منظور آگاهی‌بخشی و آشنا نمودن دانشجویان با اهداف، آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب برگزار شد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه‌ی آقای روحانی رئیس‌جمهور درخصوص سرانجام مذاکرات هسته‌ای، با ابراز خرسندی از نتیجه دادن مقاومت ملت ایران در برابر تحریم‌های ظالمانه و عقب‌نشینی طرف‌های مقابل در اثر تلاش دانشمندان هسته‌ای و کوشش‌های همه‌ی دست‌اندرکاران مذاکرات، بر پنج نکته‌ی مهم خطاب به رئیس‌جمهور تأکید کردند.
آیا اقرار آمریکا به افول خود در صورت نپذیرفتن متن برجام، نتیجه مذاکرات دولت با گروه ۱+۵ است یا نتیجه مقاومت نظام اسلامی در عرصه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی در مقابل تمدن غرب و برای احیای تمدن نوین اسلامی
حضرت آیت الله خامنه‌ای تاکید کردند: نفوذ اقتصادی و امنیتی در مقابل نفوذ فکری، فرهنگی و سیاسی اهمیت کمتری دارد،
برای تهیه گزارش از طرح ولایت دانشجویی امسال خراسان شمالی رفته بودیم که پوشش بلوچی یکی از دانشجویان توجه ما را به خود جلب کرد.
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های کازرون گفت: اهالی مناطق محروم روستاهای کازرون از اردوهای جهادی دانشجویی رضایت داشتند.
تشکل های دانشجویی دانشگاه های کازرون در اعتراض به بازگشایی سفارت انگلیس اعلام کردند: بازگشایی این جاسوسخانه تهدیدی برای امنیت ملی و داخلی ایران به شمار می رود.
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس اردوهای جهادی را کمک به کارآمدی نظام برشمرد و گفت: اردوهای جهادی دعوت به اسلام و انقلاب با رفتار عملی است.
بسیج دانشجویی لارستان در نامه ای خطاب به نماینده این شهرستان در مجلس اعلام کرد: با توجه به اینکه در بررسی سند برجام به عنوان نماینده ملت دارای حق رای و نظر هستید از این رو خواسته ها و دغدغه های مردم انقلابی لارستان در این خصوص را منعکس کنید.
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: