کد خبر:70197 تاریخ انتشار : 1396/1/23-3:7:30
حرامِ شرعی
خبر شگفت انگیز خرید 60 هزار تن لوله بی کیفیت از چین ، کمر کارخانه تولید لوله گستر اسفراین را خم کرد.
قاعدتا بایستی شاهد خبرهایی حاکی از تسهیل هرچه بیشتر در روند تولید داخلی و رونق اشتغال زایی از سوی دولت محترم، باشیم. این در حالی است که به یکباره خبر شگفت انگیز خرید 60 هزار تن لوله بی کیفیت از چین ابهاماتی فراوان و سوالاتی اساسی را در ذهنمان ایجاد میکند.
لینک کوتاه http://khs.bso.ir/id/70197
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از خراسان شمالی ؛

حرام شرعی /

با عنایت به اینکه طبق فرمایش مقام معظم رهبری سال جاری به نام اقتصاد مقاومتی-تولید و اشتغال مزین گردید،  قاعدتا بایستی شاهد خبرهایی حاکی از تسهیل هرچه بیشتر در روند تولید داخلی و رونق اشتغال زایی از سوی دولت محترم، باشیم. این در حالی است که به یکباره خبر شگفت انگیز خرید 60 هزار تن لوله بی کیفیت از چین ابهاماتی فراوان و سوالاتی اساسی را در ذهنمان ایجاد میکند.

 براستی اگر این دست اقدامات را تعمدی برخلاف منافع ملی ندانیم، می توانیم آن را غفلتی آشکار از مسیر ترسیم شده برای شکوفایی صنایع بومی در عرصه های مختلف بنامیم؟!

با وجود تولید محصولی منطبق با استاندارهای روز بین المللی در کارخانه لوله گستر اسفراین که پاسخگوی نیازهای داخلی کشورمان در صنعت نفت و گاز و... است، میتوانیم  با افزایش حمایتهایی چون سرمایه گذاریهای مستمر، در بخش صادراتی نیز سود سرشاری برای استان خراسان شمالی و بطور کلی برای کشورمان به ارمغان آوریم. اما با شیوه کنونی، به طرز ناباورانه ای فرصت موجود به دلیل اهمال دولتمردان،در حال از دست رفتن است.

با این تفاسیر حال،سوال این است: توجیهات مسئولین علیرغم حرام شرعی واردات اقلامی که مشابه داخلی آن را داریم،  باز هم پذیرفتنی است؟

در مقابل با برخی دلال صفتان مواجهیم که باترفندهایی خاص در حاشیه ای امن،به ناحق از سفره انقلاب سهم خواهی میکنند! هرگونه مدارایی را کنار گذاشته تا بلکه با آنان برخوردی قاطعانه گردد.

  از طرح مسئله بجا نماینده محترم شهرستان تشکر کرده و از ایشان میخواهیم این پیگیریها را با همراهی دیگر نمایندگان مجلس به وسیله تصویب قوانین حمایتی که تاثیری بسزا در تولید داخلی داشته باشند همراه کنند،ضمنا با طرح سوال و ...  مسئولین وزارت نفت را هرچه بیشتر اعمال نظارت کرده و آنها را پاسخگوی اقدام نادرستشان کنند.

 استاندار محترم بایستی به عنوان نماینده عالی دولت در استان تجدیدنظری جدی در تصمیمات خود نموده و نگاه ویژه شان را بر پروژه های بومی  سطح استان اختصاص دهند، در همین راستا جلساتی را با اعضای دولت و سرمایه گذاران بخش خصوصی برگزار کند و ابعاد و زوایای کلان این جریان را به آنان گوشزد کنند.

انتهای پیام/مصطفی فاضلی راد
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: