کد خبر:71747 تاریخ انتشار : 1396/2/11-8:28:45
مسئول بسیج دانشجویی خراسان شمالی؛
دولت یازدهم امنیتی ترین فضا را برای تشکل های دانشجویی ایجاد کرده است
مسئول بسیج دانشجویی خراسان شمالی درواکنش به سخنان اخیر رئیس جمهور در کرمان گفت: در چهارده سال حضور بنده در دانشگاه های مختلف کشور هیچ وقت اینقدر فضا را برای فعالیت تشکل های دانشجویی محدود ندیده بودم.
لینک کوتاه http://khs.bso.ir/id/71747
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از خراسان شمالی ؛ عبد الله امینی فر مسئول بسیج دانشجویی استان خراسان شمالی در واکنش به صحبت دیروز رئیس جمهور در کرمان گفت:باید مطلبی را به خدمت ایشان عرض کنم،معتقدم در این چهار دولت اخیر یعنی دولت های هشتم،نهم،دهم و یازدهم امنیتی ترین فضا را در دانشگاه ها در دولت آقای روحانی داشتیم.

وی ادامه داد:با توجه به تجربه فعالیت در تشکل های دانشجویی در چهارده سال حضور بنده در دانشگاه های مختلف کشور هیچ وقت اینقدر فضا را برای فعالیت تشکل های دانشجویی محدود ندیده بودم.

مسئول بسیج دانشجویی استان با اشاره به برخورد با دانشجویان در سال های اخیر گفت:بارها و بارها در سال های گذشته شاهد تحصنات، تجمعات و حرکتهای دانشجویی در دانشگاه ها بودم،اما هیچگاه اینچنین نبوده که بخواهند دانشجوها را برای مطالبه صنفی-دانشجویی انضباطی کنند و از فشار نهاد های امنیتی استفاده کنند در این دولت دانشجویان فقط به خاطر امضا یک بیانیه صنفی چند بار توسط مجموعه امنیتی فراخوان می شوند.

 امینی فر اضافه کرد:در همین دولت به مسئول تشکل دانشجویی فقط اجازه دعوت سخنرانی را که آنها بگویند می دهند،نشریات را برخلاف قانون ابطال می کنند،بارها و بارها از دانشجویان تعهد می گیرند که حق حرف زدن و اجرای برنامه را ندارند،این ها حقایق این دولت است.

این مسئول تشکل دانشجویی استان در مورد برخورد با تشکل بسیج دانشجویی در این دولت گفت:تشکل ما در همه این چهار دولت(نهم تا یازدهم) نقش مطالبه گری و نقد منصفانه را داشته است و هیچ تعلقی به این چهار دولت نداشته است،اما فشار ها در این دولت بی سابقه است.بنده برعکس صحبت های دیروز آقای رئیس جمهور معتقدم که این دولت امنیتی ترین فضا را برای تشکل ها ایجاد کرده است و نشاط سیاسی در دانشگاه ها به کمترین میزان خود رسیده است.

در پایان امینی فر گفت:آقای روحانی از شما میخواهم با مردم صادق باشید و حقایق را کتمان نکنید

 

انتهای پیام//
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
در هفته آخرمنتهی به انتخابات ریاست جمهوری ، تریبون آزاد د...
درپی زلزله شدید 5.7 ریشتری در خراسان شمالی ، جمعی از فعال...
دانشگاه های استان خراسان شمالی در هفته ی منتهی به انتخابا...
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی بجنورد در واکنش به حکم ...