کد خبر:70741 تاریخ انتشار : 1396/1/28-16:24:24
تحصنی از جنس غیرت ملی
دیروز جنس مطالبه گری دانشجویان اسفراین متفاوت بود
راه دور چرا؟ دست آخر اگر اتفاقی نو و تحولی عمیق هم در کارخانه هایی همچون لوله گستر بخواهد رخ دهد، بایستی به دست جوانان بومی این دیارصورت گیرد!!!! نه از چین و....
لینک کوتاه http://khs.bso.ir/id/70741
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از خراسان شمالی ؛

یادداشت دانشجویی/م ف

پیرو تحصن دیروز دانشجویان دانشگاه فنی و مهندسی در اعتراض به وارادات لوله مشابه چین صورت گرفت،آنچه دیروز در دانشگاه فنی اسفراین  بروشنی شاهدش بودیم  به یقین می توان آنرا نویدی امیدبخش در بلوغ سیاسی این دانشجویان دانست.

حوالی ساعت 12 بود که دانشجویان دغدغه مند پیرو احساس تکلیفی که کرده بودند طی اقدامی خودجوش جهت تحصنی با محوریت انتقادی- اعتراضی  در مسجد دانشگاه گرد هم آمدند .

آنهایی که تا دیروز کاری به کار کسی نداشتند و انگاری تمام فکر و ذکرشان درس بود و درس بود....که البته بحق هم بود اما اینبار در اینجا متوقف نماندند و افق دیدشان را بالاتر بردند چرا که خبر اقدام وزارت نفت در  واردات کالای مشابه داخلی را مقابل چشم خود دیدند فهمیدند که دیگر نه جای درنگ و سکوت است، آنجایی که خود را با دوگانه ای مواجه دیدند آیا به مانند بقیه با بی تفاوت بگذرند یا اعلام موضع کنند؟   دست به انتخابی چنین دشوار زدند... براستی مرز بی تفاوتی چنین جایی معلوم می شود... مرز بین انقلابی و غیرانقلابی به فاصله تارمویی، اینجاست که آشکار می شود!!!!

 راه دور چرا؟ دست آخر اگر اتفاقی نو و تحولی عمیق هم در کارخانه هایی همچون لوله گستر  بخواهد رخ دهد، بایستی به دست جوانان بومی این دیارصورت گیرد!!!! نه از چین و....

 با نگاهی به دانشجویان ، مصمم بودن آن چیزی بود که میشد در چشمان تک تکشان دید...
 یکی پلاکارد بدست ،دیگری کف دستش منقش ب لبیک رهبری... از قضا جمعیتی به یکباره جمع شد که فکرش را هم نمیکردیم و  شوخی بردار هم نبود... مسجد دانشگاه فنی را سراسر شور و غلغله عجیبی فراگرفته بود..  همگی یکصدا  می خواستند مطالبه برحق خود را   به گوش دولتمردان برسانند... همین حین از جمع یکی بلند شد و اینچنین سخن گفت : روراست بگوییم با دشمن قداری طرفیم که با فشار تهدید و تحریم از هیچ حربه ای برای زمین خوردن امت مضایقه نمیکند، با این حال رواست که با واردات لوله ای که مشابه داخلی آن را داریم دست به خود تحریمی  زده و گلوی  مستضعفان را برای منفعت قلیلی بفشاریم؟!

سخنانی از این جنس و دیگر....بگوش میرسید و فریادهای عدالت طلبانه ای که طنین انداز شد... گذر زمان احساس نمیشد آخر واکنشهایی را دیدیم که فراتر از انتظار بود... در این زمان یک به یک خبرهای حمایتی اقشار و افراد مختلف بود فضای مسجد را در بر گرفت و در نهایت آن بیانیه ای که به نمایندگی از دانشجویان حاضر، قرائت گردید به تحصن  پایان داد!
 کار دانشجویان اما تازه آغاز شده بود.... این سوال اما هنوز باقی ماند که آیا براستی اگر در جامعه مان از ناحیه هریک از ما چه دولتمردان و چه مردم وظایف و مسئولیتهای خود را آنطور که هست انجام گیرد وضعیتمان هنوز هم به همین منوال خواهد بود؟

برای آنهایی که  ولایتمداریشان فقط در حرف است و بس.... به این امید که از خواب غفلت بیدار شده و در بیداری به فحوای این سخن پی  ببرند "دانشجو موذن جامعه است اگر خواب بماند نماز امت قضا میشود."

انتهای پیام/
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
در هفته آخرمنتهی به انتخابات ریاست جمهوری ، تریبون آزاد د...
درپی زلزله شدید 5.7 ریشتری در خراسان شمالی ، جمعی از فعال...
دانشگاه های استان خراسان شمالی در هفته ی منتهی به انتخابا...
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی بجنورد در واکنش به حکم ...