کد خبر:72502 تاریخ انتشار : 1396/2/18-12:41:52
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بجنورد ؛
مسئولین به فکرطراحی یک چهار چوب قانونی باشند تا با اعتراضات و مطالبه گری های دانشجویی برخورد سلیقه ای نشود.
امید باغچقی با تا کید بر محدودیت آزادی بیان در سطح دانشگاه وسلب روحیه مطالبه گری از دانشجویان توسط مسئولین دانشگاهی گفت : بنده از مسئولین خواستارم که واقعا به فکر این باشند که چهار چوب قانونی طراحی شود تا با اعتراضات و مطالبه گری های دانشجویی برخورد سلیقه ای نشود.دانشجو موذن جامعه است و جنبش دانشجویی باید مطالبات مردم را بازگو کند. جمهوریت ، عدالت و امنیت معادله ایست که هنوز برایمان مجهول مانده و قابل حل شدن نمی باشد.
لینک کوتاه http://khs.bso.ir/id/72502
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی از خراسان شمالی ، مسئول بسیج دانشجویی در واکنش به حکم کمیته انضباطی دانشجوی معترض به رقص دختران در دانشگاه پیام نور استان گفت ؛در مورد دانشجوی مورد اتهام کمیته انضباتی دانشگاه پیام نور آقای مهرداد باغچقی شناختی که بنده از ایشان دارم یکی از بهترین و فعال ترین دانشجویان در عرصه فرهنگی و علمی و از باتقوا ترین دانشجویان متدین دانشگاه پیام نور می باشد.

وی افزود : خداوند در آیه 148 سوره نساء می فرماید: خدا بلند کردن صدا را به بدگویی دوست ندارد مگر از آن کسی که به او ستمی شده باشد و خداوند شنوا و داناست.

امید باغچقی با تا کید بر محدودیت آزادی بیان در سطح دانشگاه وسلب روحیه  مطالبه گری از دانشجویان توسط مسئولین دانشگاهی گفت : بنده تاسف می خورم و این باعث شرمساری من است که در دانشگاهی تحصیل میکنم که دانشجویان به جهت گفتن حرف حق و مطالبه گری و اعتراض به انجام گناه و فساد و اعمال نامشروع در سطح دانشگاه توبیخ و متهم به بی توجهی به شئونات دانشجویی به شیوه عدم رعایت مقررات دانشگاه شده و سوال بنده از مسئولین این است که آیا گفتن حقایق در دانشگاه جرم است؟ آیا محکوم کردن انجام کار حرام و نامشروع و فساد اخلاقی در سطح دانشگاه جرم است؟

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بجنورد با اشاره به اظهارات دولت مبنی بر شعار آزادی بیان در دانشگاه ها گفت : دولتی که فریاد آزادی بیان سر می دهد و مدام میگوید که در دانشگاه های ما دانشجویان آزادانه خواسته های خود را بیان می کنند باید پاسخگوی این پارادوکس بوجود آمده در حرف و عمل خود باشد که اینگونه فریاد دانشجویان را در نطفه خفه میکنند که مبادا حرف حق گفته شود و علیه باطل سخنی به زبان آید .

وی افزود : بنده از مسئولین خواستارم که واقعا به فکر این باشند که چهار چوب قانونی ای طراحی شود تا با اعتراضات و مطالبه گری های دانشجویی برخورد سلیقه ای نشود.دانشجو موذن جامعه است و جنبش دانشجویی باید مطالبات مردم را بازگو کند. جمهوریت ، عدالت و امنیت معادله ایست که هنوز برایمان مجهول مانده و قابل حل شدن نمی باشد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بجنورد در ادامه تصریح کرد : معادله ای که یک دانشجو به  خاطر یک اعتراض به انجام کار نامشروع و حرام در دانشگاه اینگونه تنبیه میشود و از طرف دیگر یک عده چنین خبط های جبران ناپذیر را انجام داده و برنامه هایی را در دانشگاه ها پایه ریزی می کنند که لطمه روحی و روانی به مردم انقلابی وارد کرده که جان و مال خود را برای این انقلاب و اسلام داده اند ولی همچنان در مسند های مهم جامعه همچون ریاست دانشگاهها می باشند این عجب عدالتی است.

بیکاری و گرانی و سختی مال اینها است و آخرش پولشون رو بدهند به این مسئول و اون مسئول بخورد و بعد به ریش انقلاب و این مردمی که برای انقلاب جان و خون دادند بخندند که آری چنین خبط هایی انجام داده ایم و صدای کسی در نیامده.

امید باغچقی با انتقاد به ریاست دانشگاه پیام نور خراسان شمالی گفت : وقتی که یک ریاست دانشگاه در جلسه رسمی علیه دین و نبوت صحبت میکند و اصل معصومیت ائمه را زیر سوال میبرد هیچ کس صدایش در نمی آید.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بجنورد با اشاره به سخنان جنجالی استاندار سابق خراسان شمالی گفت : وقتی یک مسئول می آید پشت تریبون به تمام مردم یک استان اهانت میکند و میگوید اکثر مردم به شرع و دین اهمیت نمی دهند و عدم رعایت این شرعیات که قوانین اسلامی اند لطمه ای به نظام نمیزند که باز هم صدای کسی در نمی آید و هیچ عکس العملی از سوی دولت انجام نمیگیرد ، آیا این عدالت است که با جنبشی که مدافع حقوق مردم است اینگونه برخورد بشود؟

امید باغچقی در پایان با اشاره به محکوم کردن حکم کمیته انضباطی و مواضع مسئولین گفت : بنده این حکم ناعادلانه را محکوم می نمایم و از تمامی مردم مسلمان و متدین ایران اسلامی خواستارم تا موضع خود را نسبت به این مسئله مشخص نموده و از این بی عدالتی اعلام برائت نمایند و همچنین از مسئولین خواستارم که به این مشکل رسیدگی نمایند تا افرادی که در مسند های حقوقی میباشد طبق سلایق شخصی تصمیم گیری ننموده و حق را پایمال نکنند.

انتهای پیام //
نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر:
آخرین اخبار
در هفته آخرمنتهی به انتخابات ریاست جمهوری ، تریبون آزاد د...
درپی زلزله شدید 5.7 ریشتری در خراسان شمالی ، جمعی از فعال...
دانشگاه های استان خراسان شمالی در هفته ی منتهی به انتخابا...
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی بجنورد در واکنش به حکم ...